23 Nisan ulusal onurumuzdur

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın 23 Nisan 1920 tarihinin enkazdan bir devlet çıkaran ve milli mücadeleye önderlik eden bağımsızlık ruhuna sahip bir milletin, yönetimini ve kaderini belirleyen en önemli günlerden...

23 Nisan ulusal onurumuzdur

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın 23 Nisan 1920 tarihinin enkazdan bir devlet çıkaran ve milli mücadeleye önderlik eden bağımsızlık ruhuna sahip bir milletin, yönetimini ve kaderini belirleyen en önemli günlerden biri olduğunu söyledi. Sayın;”Başka ulusların hâkimiyeti altına girmemiş milletimizin yönetim konusunda da kendi iradesini kullanma isteğinin en güçlü kanıtıdır. Tarihi boyunca bağımsız olarak yaşamış ve bu uğurda destansı mücadeleler vermiş halkımız için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, yönetim anlayışındaki yazgısını belirlemiştir.”dedi.


Çocuklarımız aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler

Ülkelerin eğitimli, bilinçli, geleceğe güvenle bakan nesillerle ayakta kalacağını vurgulayan Sayın; “Bu bakımdan çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimi ve yetiştirilmesi çok önemlidir. Kendi ayakları üzerinde durabilen nesiller de ancak kendilerine güven duygusunun verilmesiyle oluşur.En değerli varlığımız olan çocuklarımız, gençlerimiz, barışın, birliğin, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri; aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin, duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Bizlere düşen de ülkemizi ve milletimizi muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak azim ve kararlılığı, her daim sahip olduğumuz inançla sürdürmektir. Çocuklarımıza toprak, bayrak, millet sevgisini aşılayabilmek, ülke bütünlüğünün ve bağımsızlığının önemine vurgu yapabilmek en önemli görevimizdir. Bu vesile ile TBMM’nin açılışının 92. yılında kuruluşta emeği geçenleri rahmetle anıyor milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik ediyorum.”şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128