25 ÖĞRENCİ TUZ RUHUNDAN ZEHİRLENDi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 25 öğrenci tuz ruhundan zehirlenerek çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

25 ÖĞRENCİ TUZ RUHUNDAN ZEHİRLENDi

HABER: FARUK ÇİDEM

 

Bolu’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan temizlik çalışmaları okulda bulunan 25 öğrencinin zehirlenmesine neden oldu. Okulun derslik ve yurt bölümünde kanalizasyon taşınca tuz ruhu dökülerek açılmaya çalışıldı. Tıkanan bölümlere dökülen tuz ruhunun kokusu bir süre sonra okulun içine yayılınca öğrenciler kokudan etkilenerek fenalaştılar.

 

Olay yerine çağırılan 112 acil ekipleri tarafından tuz ruhundan etkilenen 25 lise öğrencisi AİBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, Köroğlu Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde tedavi altına alındılar. Hastanelere kaldırılan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

 

OKUL TATİL EDİLDİ

 

Tuz ruhunun okulun içinde öğrencileri etkileme ihtimalinin devam etmesi üzerine bütün öğreniciler okul bahçesine çıkarıldı. Kontrollü bir şekilde tekrar okula sokulan ve eşyalarını alan öğrencilere okul yönetimi tarafından 1 günlük tatil verildi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124