25 yıllık hemşire tatbikatı bir birine kattı

İzzet Baysal devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde gerçekleştirilen tatbikatta gergin anlar yaşandı. Yangın söndürme tatbikatı sırasında birden bire bağırıp çağırmaya başlayan bir kadın, hastane yönetimi, güvenlik ve tatbikat yönetimiyle dakikalar boyunca tartıştı.

HABERİN GALERİSİ
TATBİKAT

TATBİKAT

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Valiliği tarafından verilen izin doğrultusunda İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi bahçesinde yapılan tatbikat bir anda tartışmalara sahne oldu. 25 yıldır Almanya’da hemşirelik yaptığını belirten bir kadın, yangın söndürme tatbikatı sırasında ortalı birbirine kattı.

Hemşire kadın, bir anda yangın söndürme tatbikatını yapan itfaiye erine doğru yönelerek; “Yoğun bakımda benim babam yatıyor. Yangın söndürücüden çıkan toz babamın odasına kadar gidiyor. Böyle bir rezillik olmaz. Derhal o ateşi söndürün. Avrupa’nın hiçbir yerinde böyle bir tatbikat yapılmaz” diye bağır çağırmaya başladı. Yaklaşık 20 dakika boyunca süren tartışmalar sonrası, şikayetçi kadın davacı olacağını belirterek bölgeden uzaklaştı.

Tatbikatı yöneten hastane idarecisi de; “Tatbikatımız valilik tarafından onaylıdır. Sivil savunmaya göre yılda bir kez yapılır. Maalesef  hastanemizde camların açılmaması gerekiyor ama buna ne hastalar ne de hasta yakınları uymuyor” dedi.  Bu sırada ortalığı birbirine kadının yakınları da basın mensuplarına hakaret ederek, çekim yapmalarını engellemeye çalıştılar.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 15:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
BURAK DÖNMEZ
BURAK DÖNMEZ - 1 yıl Önce

sonra da iş güvenliği niye gelişmiyor. hemşire arkadaşın babasına geçmiş olsun diyorum da. biraz abartmış. yoğun bakıma nasıl gidiyor o hastanenin tüm odaların da iklimlendirme cihazları var ve her birinin girişinde polen ve hepa olmak üzere yaklaşık 8 er tane filtre var. o toz oraya nasıl gidecek acaba? ayrıca bu tatbikatlar oldukça faydalı. avrupanın da her yerinde bundan daha büyük olacak şekilde yapılıyor.

Ertan
Ertan - 1 yıl Önce

ya bu tatbikat olaylari sadece 3. dunya ulkelerinde yapilir ve boku cikarilir.
yazik guluyorum aglanacak halimize ...
o sicakta hastalar camlari acmayacak ta ne yapacak?biraz empaiti yapilsa bunlarin hicbiri olmaz.

SIRADAKİ HABER

banner133

banner129