banner120

28bin konut ve işyeri doğalgaz kullanıyor

Aksa Bilecik Bolu Doğalgaz Dağıtım A.Ş. 2014 yılı itibari ile yaklaşık 338 kilometrelik doğalgaz altyapısı tamamladı. Yapılan çalışmalar ile Bolu da 41bin konut ve işyeri doğalgaz kullanabilir durumda. 41bin konut ve iş yerlerinde yaklaşık 28bini doğalgazı kullanmakta olduğu açıklandı.

 28bin konut ve işyeri doğalgaz kullanıyor

Haber: Semih BAYKAL

 

Bolunun tek doğalgaz şirketi olan Aksa Bilecik Doğalgaz Dağıtım Şirketinin Şube Şefi Evren Tepelioğlu yapılan yatırımlarla ilgili şunları söyledi; " Günümüz itibariyle ilimizde yaklaşık 338km doğalgaz altyapısı tamamlanmış ve bu altyapı ile yaklaşık 41.000 konut ve işyerini doğalgaz kullanabilir duruma gelmiştir. Ulaşılan konut ve işyerlerinin yaklaşık 28.000 adedi doğalgaz kullanmaktadır" dedi.

 

HEDEF 9BİN KONUT VE İŞYERİ

 

Bu yılki yatırımlarında ki hedeflerinin 9 bin konut ve işyerine doğalgaz vermek olduğunu ifade eden Tepelioğlu; " 2014 yılı yatırımı olarak 58 km doğalgaz altyapısı tamamlanmış olup kalan 30 km doğalgaz altyapısı yapımına devam edilmektedir. Yapılan çalışmalar neticesinde 2014 yılında yaklaşık 7.000 konut ve işyeri doğalgaz kullanabilir duruma gelmiş olup 2014 yılı yatırımı sonucunda yaklaşık 9.000 konut ve işyeri doğalgaz kullanabilir duruma gelmesi planlanmaktadır" diye söyledi.  Ayrıca Tepelioğlu; " Doğalgaz çalışmalarının yapıldığı bölgelerde evlerinin önünden ana hat geçen kişilerin abone olması durumunda evlerine servis kutusu konulacak olup doğalgaz kullanacak kişilerin bir an evvel abone olması gerekmektedir" diye belirtti.

 

" ANLAŞMAMIZ OLMAYAN ÖDEME NOKTALARINA FATURA YATIRMAYIN"

 

Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber doğalgaz faturalarında bir artış olacağını söyleyen Tepelioğlu; " Kış dönemleri gelmesi ile birlikte fatura tutarları artış gösterecek olup anlaşmamız olmayan ödeme noktalarına kesinlikle ödeme yapılmamalıdır. Doğalgaz tüketim faturalarınızı, faturanızın altında yazan ödeme noktalarından yapmanız gerekmektedir.

Abonelerimizin doğalgaz tesisatlarının dönüşüm işlemlerinde kesinlikle Aksa Bilecik Bolu Doğalgaz’dan sertifika almış firmalar ile çalışılmalıdır" dedi.

 

ABONELİK ÜCRETİNE 3 TAKSİK İMKANI

 

Doğalgaz abonesi olmak isteyen ev sahibi ve kiracıların neler yapması gerektiğiyle ilgili de bilgiler veren Tepelioğlu; " Doğalgaz aboneliğinizi yaptırabilmek için ev sahiplerinin Aksa Bilecik Bolu Doğalgaz ofisine gelerek tapu fotokopisi, kimlik fotokopisi ile 200m2 den küçük evler için 428,21 TL (kredi kartına 3 taksit Bonus, Word, Maksimum, Axes ) abone bağlantı bedelini ödeyerek aboneliklerini yapabilirler.

Sertifikalı firmanız tarafından hazırlanan ve tarafımızdan onayı yapılan projenizden sonra Doğalgaz kullanım sözleşmesi imzalamak için evde ikamet eden kişi kiracı ise kira kontratı ve nüfus cüzdanı ile, ev sahibi ise sadece nüfus cüzdanı ile birlikte gelerek güvence bedeli olan kombi için 406,00 TL (kredi kartına 3 taksit Bonus, Word, Maksimum, Axes ) güvence bedelini ödeyerek doğalgaz kullanım sözleşmesini imzalayabilir" diye söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
eko
eko - 7 yıl Önce

bolu da ne hikmettense toplu konutların olduğu yerlere hat çekilmiyor. bunun nedenini 360+360+360+360 olan toki konutları çok merak ediyor...

hasan atsız
hasan atsız - 7 yıl Önce

evren bey ,kürkçüler 1. etap toki memursen toki ve kürkçülermahallesinde toplam 700 hane var doğalgazı dört gözle bekliyoruz 100 metre yanımızdaki kalıcı konutlara geldi bize gelmedi,bir an önce gelirse seviniriz

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124