3 kilo eroinle yakalandılar

Bolu TEM otoyolunda seyir halindeyken polis ekiplerinin kontrol noktasında durdurulan bir araçtan çıkan 3 kilo eroinle yakalanan 3 şahsın yargılanmasına başlandı. 3 kişiden tutuksuz yargılanan Durmuş Ş. İsimli şahıs da diğer iki arkadaşıyla birlikte cezaevine gönderildi.

3 kilo eroinle yakalandılar

HABER: FARUK ÇİDEM

Yanlarında bulundurdukları 3 kilo  eroinle Ankara’dan İstanbul’a giderken polis ekiplerince yakalanan tutuklu Durmuş Ş., Oktay Ö. ve tutuksuz yargılanan Tayfuk K.’nın uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanmasına Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve İstanbul’da bir hastanede düzenli olarak tedavi gördüğünü belirten ve taksi şoförlüğü ile geçimini sağladığı öğrenilen Tayfun K., 3 yıldır eroin kullandığını belirterek İstanbul’a gitmesinin sebebinin tedavisi için olduğunu iddia etti. Yakalandığı araçta eroin taşındığından haberi olduğunu belirten Tayfun K. ifadesinde şunları söyledi:

“Uzun zamandır uyuşturucu madde kullanıyorum. Geçimimi de bir akrabamın ticari taksisinde çalışarak sağlıyordum fakat uyuşturucu madde kullandığım için akrabam aracını vermiyor. İstanbul’da bir hastanede düzenli olarak uyuşturucu tedavisi görüyorum ve belli aralıklarla hastaneye gidip çip taktırmam gerekiyor. Maddi bir gelirim olmadığı için diğer arkadaşlar yol masraflarını kendilerinin karşılaması suretiyle İstanbul’a gitmeyi teklif ettikler, ben de kabul ettim. Bu sayede tedavim için gerekli olan çipi de taktırmış olacaktım. Ama çantadaki uyuşturucu madde ile benim kesinlikle bir alakam yok.”

Mahkemede konuşan diğer tutuklu sanık Oktay Ö. suçlamaları kabul ettiğini söyledi. Oktay Ö.; “Ankara’da bulunan Erol isimli bir şahısla İstanbul’da bulunan Müjdat isimli şahıs arasında uyuşturucu temini için aracı oldum. Erol, Ankara’da satmak için eroine ihtiyacı olduğunu söyleyince ben de onu Müjdat’la irtibatladım. Sonrasında Müjdat Erol’a 3 kilo eroin gönderdi. Fakat belli bir süre sonra Erol beni arayarak uyuşturucu maddenin istedikleri nitelikte olmadığını ve geri iade edileceğini söyledi. Biz Tayfun’la buluşunca Durmuş Ş. Elinde bir çantayla arabaya bindi. Benim bildiğim kadarıyla uyuşturucu biz İstanbul’a gittiğimizde arkamızdan gönderilecekti. Arabadaki uyuşturucu maddeden kesinlikle haberim yoktu” dedi.

TUTUKSUZ GELDİ KELEPÇELİ GİTTİ

Duruşmada tutuksuz yargılanan Durmuş Ş., araçta bulunan çantadan polis ekipleri bulana kadar haberi olmadığını belirterek, iki şahsın İstanbul’a giderken kendisini davet ettiklerini ve kabul ettiğini söyledi. Mahkemeye tutuksuz olarak çıkan Durmuş Ş. mahkeme heyeti tarafından kaçma şüphesi bulunduğu için tutuklanmasını istedi. Şahıs diğer iki arkadaşıyla birlikte cezaevine gönderildi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128