3 Vali 2 Vali Yardımcısı görevden alındı

Fettuhlah Gülen Terör Örgütüne mensup oldukları ileri sürülen bir grup üst düzey subay tarafından Cuma akşamı başlatılan darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ardından yurt genelinde gözaltılar ve görevden alınmalarda başladı. Bolu Valiliği, Bolu Cumhuriyet Savcılığı ve Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen araştırma sonrası Bolu’da bir dönem Valilik yapan 3 isim ile birisi geçici görevle ilimizde görev yapan 2 vali yardımcısı görevlerinden alındılar.

3 Vali 2 Vali Yardımcısı görevden alındı

Haber: Kasım ŞAHİN

Darbe girişiminin başarısız sonuçlanmasının ardından yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de Fethullahçı terör örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına üye olmakla suçlanan dönemin Bolu Valileri Halil İbrahim Akpınar, İbrahim Özçimen ile Ahmet Zahteroğulları görevlerinden alındılar.

Bu olaylara paralel olarak ilimizde geçici olarak Bolu Vali yardımcısı olarak görev yapan Muammer Sönmez ile diğer vali yardımcısı Ahmet Şahin’de görevlerinden uzaklaştırıldılar. Her iki vali yardımcısı tatilde oldukları ve talimatla geri çağrılıp kendilerine görevden alınmalarının tebliğ edildiği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 18:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
İyi
İyi - 4 yıl Önce

iyi demek ki sıra rektör yardımcılarına da gelebilir. teknik bir sorun yok demektir.

Orhan Veli
Orhan Veli - 4 yıl Önce

bu 3 vali̇ i̇çi̇n övücü yazilar yazan gazeteci̇ler ağlayan bürokratlar ve atanmasina referans olan ak parti̇li̇ veki̇ller kurtulacak mi saniyorlar acaba?

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

bunlarla beraber ilimizde vali yardimciloği ve yeniçağa ilçesinde kaymakamlık yapan
bilal yavaştan açığa alınmıştır

SIRADAKİ HABER

banner128