3 yıldır zam yapmayan başkan…

Bolu Lokantacılar Aşçılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Bolu Valiliği tarafından ortaklaşa alınan karar gereği bu yıl Ramazan ayında Ramazan Pidesi’ne zam yapılmıyor. 3 yıl önce alınan karar bu yılda aynen geçerli olacak ve 400 gramlık Ramazan pidesi 2 TL’den halka satılacak. Oda Başkanı Abak, 3 yıldır Ramazan pidesini zam yapmayarak birde rekor kırmış oldu.

3 yıldır zam yapmayan başkan…
HABER: KASIM ŞAHİN

Ramazan ayına kısa bir süre kala Bolu’da Ramazan Pidesinin fiyatı da açıklandı. Bolu Lokantacılar Aşçılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Abak, konu hakkında şu açıklamada bulundu: “3 yıl önce Valilik ile yaptığımız anlaşmayı bu yıl da geçerli saydık ve 400 gram Ramazan pidesini 2 TL’den satacağız. Bütün fırıncılarımızda bu karara uyacaklardır. Bizler fırsatçılıktan değil, ihtiyaçtan dolayı zamdan yanayız. Bolu halkı için en iyisini vermeye çalışıyoruz ve bu yıl da kesinlikle gide fiyatına zam yapmayı veya gramaj düşüklüğü yapmayı da asla düşünmedik. 3 yıldır aynı fiyattan Ramazan pidesini satarak halkımızın her zaman yanında olduğunu göstermiş olduk” diye konuştu.

SEPETTE PİDE KAMPANYASI

Abak, geçtiğimiz yıllarda olduğu bu Ramazan ayında da “Sepette Ramazan Pidesi” uygulamasının süreceğini de açıklayarak, “Bu kampanyayı Bolu Belediye ile ortak aldığımız kararla başlatmıştık. Bu Ramazan ayında da bütün fırınlarımızın önüne sepetler konulacak ve içersine yaklaşık 20-25 pide konacak. İhtiyaç sahibi buradan dileği zaman pidesini kimseye sormadan alıp evine götürecektir” dedi.

GÜNDE 30 BİN PİDE ÇIKACAK

Oda Başkanı Murat Abak, Bolu’da kayıtlı bulunan 35 fırının olduğunu bu fırınlardan günde yaklaşık 25 ila 30 bin arasında  Ramazan pidesinin imal edileceğini belirterek, “Pide satışları Ramazan ayının ilk günüden itibaren fırın veya bakkal ve marketlerde satışa çıkacaktır. Müşterinin isteğine göre yapılan mesela yumurtalı pide gibi çeşitler bizim fiyatlarımızın dışında olacaktır. Bolu halkının Mübarek Ramazan’ını şimdiden kutlarken, ekmekte veya pide de mutlaka israftan kaçınılmasını istiyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 19:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEREF
ŞEREF - 5 yıl Önce

demekki 3 yıldır çok kazanmışlar

Bolu
Bolu - 5 yıl Önce

babası nihat abak bey,lise'ye çıkarken,sol sokak'da esnaf lokantası vardı.öğrencileri kollar korur,onlara bol silme tabak nohut,pilav fasulye verirdi.patrondu ama,kendi işinde garson gibi çalışırdı.iyi aşçıydı,yemekleri lezzetliydi,temizdi.i̇ri yarı,gür bıyıklı,güler yüzlüydü.dükkanı devamlı dolu olurdu.2015

Bolu
Bolu - 5 yıl Önce

soylu temiz güzel aile,bolu eşraf'ının sayılan,sevilen ninsanları,amcası yukarda bolu lise'sinde öğretmendi.i̇ri yapılı idi.esnaf lokantasına gelir,kasanın yanında otururdu.nihat beyin sağ omuzundan,o beyaz büyük havlusu hiç eksik olmazdı,çok pratik ve seri idi,müşteri masadan kalkdığında,omuzundaki havlusu ile hemen masaları siler,güler yüzle buyrunnnnn derdi,mekanı cennet olsun.10

SIRADAKİ HABER

banner128