30 yıl ceza alınca; “Adalet yerini bulacak” dedi

Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde traktörle çarpıp yaraladığı komşusu 77 Hamdi Beyde'yi 9 ay tedavi gördüğü hastaneden taburcu olduğu gün öldüren 68 yaşındaki Mehmet Akman, toplam 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

30 yıl ceza alınca; “Adalet yerini bulacak” dedi

Haber: Kasım ŞAHİN
Yaklaşık bir buçuk yıl önce komşusu Hamdi Beyde’yi pompalı tüfekle öldürdükten sonra firar eden ve firarından 40 gün sonra Antalya’nın Kemer ilçesinde sahte kimlikle yakalanmasının ardından tutuklanarak cezaevine konulan Mehmet Akman son kez hakim karşısına çıktı.
Akman’ın cinayeti işlemeden 9 ay önce Hamdi Beyde’ye traktörle çarpıp, ağır yaralanmasına da neden olmuştu. Ağır Ceza Mahkemesinde hem cinayet hem de öldürmeye teşebbüs suçundan iki defa müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Akman, hakimin son talebin nedir sorusuna; “Suçsuzum beraatimi istiyorum” dedi.
Mahkeme heyeti cinayet zanlısı Mehmet Akman’ı, Hamdi Beyde’yı tasarlayarak öldürmek suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı ardından da tahrik uygulamasına giderek bu cezasını 18 yıla indirirken, cinayetten önce yine Hamdi Beyde’ye traktörle çarparak öldürmeye teşebbüs etmek suçundan bir müebbet hapis cezası daha verdi. Mahkeme başkanı bu kararda da olayın teşebbüste kalması nedeniyle cezayı 12 yıla indirdi. Bu kararlarla birlikte Akman’a, toplamda 30 yıl hapis cezası verildi. Kararı duyan Akman, duruşma salonunda bulunan oğluna dönerek; “Üzülme oğlum. Adalet yerini bulacaktır” diye seslendi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129