30’dan fazla sabıkası çıktı

Bolu’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde vatandaşlardan para topladığı gerekçesiyle hakkında şikayette bulunulan şahıs, polise yakalanmamak için intihar girişiminde bulundu. İkna edilen şahsın 30’dan fazla sabıkası tespit edilirken, çeşitli illerde 9 defa intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

30’dan fazla sabıkası çıktı


Haber: C. Kutay Aykan

Bolu’da ilginç bir intihar girişimi olayı yaşandı. 34 BUM 489 plakalı aracıyla Tıp Fakültesi Hastanesine gelen Doğan Ulusoy, sara krizi geçirdiği imajını vererek, vatandaşlardan para toplamaya başladı. Bu durumdan rahatsız olan duyarlı vatandaşlar durumu polise bildirdi. Ulusoy, D-100 Karayolu Esas 14 Burda, alışveriş merkezinin önündeki üst geçidin altında durduruldu.

Bu arada polise yakalanmamak için üst geçide çıkan Doğan Ulusoy, “Ben kimseye bir şey yapmadım. Arabamın mazotu bitmek üzeriydi. Bu yüzden vatandaşlarda para istedim” diyerek yaklaşık polislere 45 dakika direndi. D-100 karayolu ulaşıma Ankara yönünde kapatıldı. İtfaiye ekipleri atlamaya yönelik, köprü altına hava yatağı açtı

Asayiş polis, Yunus, 112 Sağlık ve trafik ekipleri tarafından ikna edilerek, üst geçitten indirilen Doğan Ulusoy, ekip otosuna binmemek için dakikalarca direndi. Karakola kendi arabasıyla gelmek isteğini belirten Ulusoy, uzun çabalar sonrası ekip otosuna bindirildi. Yapılan araştırmada Ulusoy’un hırsızlık, dolandırıcılık gibi suçlardan 30’dan fazla sabıkası olduğu, aynı şahsın, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Bolu olmak üzere bu güne kadar 9 defa intihar girişiminde bulunduğu da öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128