353 kişi evlerine uğurlandı

​​​​​​​Birleşik Arap Emirlikleri'nden getirilerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Bolu'daki yurtta karantinaya alınan 353 kişi, gözetim sürelerinin dolmasının ardından tahliye edildi.

353 kişi evlerine uğurlandı

Haber: Volkan Yılmaz

Suudi Arabistan ve Duabi'den getirilerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Bolu'daki öğrenci yurdunda gözetim altında tutulan vatandaşlar, Türkiye'ye ve yetkililere minnettarlıklarını yazdıkları mektuplarla dile getirdi.

Suudi Arabistan ve Duabi'den getirilerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Bolu'daki öğrenci yurdunda gözetim altında tutulan vatandaşlar, Türkiye'ye ve yetkililere minnettarlıklarını yazdıkları mektuplarla dile getirdi. Suudi Arabistan ve Dubai'den getirilerek Bolu'da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Tokadi Hayrettin Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen 648 kişi, 14 günlük karantina süresi kapsamında gözlem altında tutuluyor. Otel konforundaki yurtta kalanların her türlü ihtiyaçları yurt personeli ve Türk Kızılay Bolu Şube Başkanlığı görevlilerince karşılanıyor. Yurtta kalanlar, kendilerine bu imkanı sunan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve yurt çalışanlarına şükran ve minnettarlıklarını dile getirdikleri mektuplar yazdı.

"ÜLKEMLE BİR KEZ DAHA GURUR DUYDUM"

Dubai'den gelen Şeyma Kabadayı, mektubunda ülkesiyle bir kez daha gurur duyduğunu belirterek, yurtta her ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti. Yurtta görev yapan personele yaklaşımlarından dolayı teşekkür eden Kabadayı, "Devletime ve milletime bir kez daha minnettarım. Allah devletimize, devlet büyüklerimize zeval vermesin. Canım Türkiye'm, canım vatanım. Her köşesi cennet vatanım. Ne mutlu Türk'üm diyene." ifadelerini kullandı. Suudi Arabistan'dan gelen Şaban Yüksel de mektubunda 23 Nisan'da Bolu'ya geldiklerini aktardı. Yurttaki hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yüksel, personele teşekkür etti. Yurtta kalan B. Kabaoğlu, Hakan Topçu, Mehmed Şerif Demirtaş ve Ayla Kabadayı da yazdıkları mektuplarla Türkiye'ye ve yetkililere minnettarlıklarını ifade etti.

2 KADIN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Yurtta kaldıkları sürede karantina kurallarını ihlal ettikleri iddia edilen iki kadın karantinanın tamamlanmasının ardından ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polisler kadınların bavullarını ekip otosuna koyarak yurttan ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 15:19

Volkan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER