36 kişi 10 kilometre yürüdü

Her hafta olduğu gibi bu hafta sonu da bir trekking organizasyonu gerçekleştiren Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği onlarca doğaseveri Aladağların zirvesine taşıdı.

36 kişi 10 kilometre yürüdü

HABER: AYSUN BEYKOZ

Kurulduğu günden beri sürekli ilimizin doğal güzelliklerine dikkat çekerek toplumsal farkındalık oluşturmaya çalışan dernek bu hafta sonu da Muzaffer Yıldırım ve Hamiyet Kocakaya liderliğinde bir yürüyüş düzenledi. 36 doğaseverin katıldığı yürüyüşte Aladağ'ın zirvesinde yer alan yaylaların arasından Orman Araştırma sahasını kapsayan yaklaşık 10 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirildi. Aladağ'ın zirvesinde ortalama deniz seviyesinden 1585 metre yükseklikte bulunan Sultanbey ve Hıdırşeyhler yaylalarının yolunda Pazar günü saat 10.00'da başlayan 3 zorluk derecesindeki yürüyüş 10 bin metre sürdü. Aladağ yaylalarında başlayan trekking Avrupa Birliği Projesi olan ve ormanlar üzerinde hava kirliliğinin izlenmesi ve değerlendirilmesi için uluslararası işbirliği programı kapsamında 1547 rakımda 2003yılında kurulan Orman Araştırma sahasından sonra son buldu.

Yürüyüşte Sultanbey, Hıdırşeyhler, Seyit Köyü Avşar, Doğancı Köyü ve Karacasu Yaylaları geçildi. 36 Doğasever saat 10.00’da başladığı 10 kilometrelik yürüyüşü Karacasu Yaylasında saat 13.00’da tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER