36 okulda yaz Kuran kursu

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve İl Müftüsü Orhan Genç Bolu’da devam eden yaz kuran kurslarını ziyaret etti. İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle devam eden yaz kuran kursları İl genelinde 36 okul ve 140 sınıfta yapılıyor. Kuran kursları 17 Ağustos’a kadar devam edecek.

  36 okulda yaz Kuran kursu

Haber: Aysun BEYKOZ

Cumhuriyet Ortaokulu, Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu, 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu ve Refikaana Anaokulunda eğitim alan öğrencilerin derslerine giren Vali Baruş, öğrencilerle derslerde öğrendikleri dualar, güzel ahlak ve Kuran-ı Kerim konularında sohbet etti.

KURAN-I KERİM’E GEÇEN ÖĞRENCİLER İÇİN KUTLAMA YAPILDI

Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu’nda eğitimlerine devam öğrencilerden Arif Emre ve Nihal Güneş Kur’an- Kerim’e başlamanın sevincini “Artık Kuran Okuyorum” diyerek kestikleri pastayı arkadaşlarıyla paylaştı.

ÇOCUKLAR ÖĞRENDİKLERİ DUALARI OKUDULAR

Yaz dönemi Kuran kursundaki okullarda eğitim alan öğrencilerin bu derslerde öğrendikleri dua ve sureleri de soran davetliler, öğrencileri ve aileleri de tebrik etti. Çocukların öğrendikleri başarı duası ve sofra duasını da dinleyen konuklar, Elif Cüzü ve Kuran-ı Kerim okuyan öğrencileri de dinledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 01:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER