4 kurum taşınacak

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 4 kurumun, eski terminal arsasının bulunduğu alana taşınacağını ve belediyenin bu durumdan dolayı büyük bir gelir elde edeceğini açıkladı.

4 kurum taşınacak

HABER: FARUK ÇİDEM – KASIM ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz geçtiğimiz günlerde gazetemize yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bolu'nun turizm geleceğinde kamu kurum ve kuruluşlarına ait binaların da düzenli bir şekilde yeniden planlanması gerektiğini söyleyen Yılmaz, şehir merkezinde kalmış olan bu binaların daha kullanışlı alanlara taşınacağını belirtti.

YAP-BOZ YAPMAKTAN KURTULMALIYIZ

Başkan Yılmaz “artık yap-boz yaparak şehri geleceğe taşıyamayız, bu hem maddi hem de manevi olarak büyük bir yük” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Defterdarlık binasını depremden sonra yaptık, bu bina artık yetmiyor ve hem yolu yok hem de doğru yere yapılmamış. Şu an yenisini yapmak için yer arıyoruz. Emniyet müdürlüğü de aynı şekilde. Yerini tarif etmesi bile zor. Biz çok zengin bir ülke değiliz ama resmi kurumların planlamasını ise nerede bedava yer bulursak oraya yaptığımız ve gelecek planlamasını da yapamadığımız için on yıl sonra ıskartaya çıkarıp yeniden yer arıyoruz.

Şu an adliye binasının yanına defterdarlık binasının yapılması için gerekli yerlere teklifimizi yaptık. Hemen arkasında Tarım İl Müdürlüğü'nün mekanı yetmiyor, Tarım İl Müdürlüğü'nün ek binalara ihtiyacı var.

Belediye olarak şehrimizi gelecekte turizm kenti olacak şekilde kamu kurumlarını da doğru yerlere yeşleştirelimki 5-10  sene sonra yeniden bir değişiklik olmasın.

Bunları yaptığımızda yap boz olmadan kamu kurumlarımızı kalıcı yerlerinde kalmasını sağlamış olacağız. İlla bugün yıkılsın ve yapılsın demiyoruz ama ilerisi için doğru olanı yapmak istiyoruz.”

BELEDİYE OLARAK KAZANÇ SAĞLAYACAĞIZ

Yerlerinin değiştirilmesi planlanan bazı kurumlara verilen alanlar karşılığında bu kurumların yerlerini kendilerinden talep edeceklerini söyleyen Başkan Yılmaz; “Biz bu kurumlara yeni yerler tahsis ederken aynı zamanda şehrin menfaatlerini de düşünüyoruz. Örneğin adliyenin yerini verirken bedava vermedik, cezaevini aldık. Tarım il müdürlüğüne yer verirken onun yerini talep edeceğiz. Onların bir işine yaramaz ama bize gelirse bitiğişinde bulunan mezbahaa ile birleştirince devasa bir alana sahip olacağız. Biz bir çalışma yaparken bir taşla iki kuş vurmanın peşindeyiz ve bu yüzden başarılı oluyoruz.

KÜLTÜR PARK GELİYOR

Şu anki defterdarlık binasının da olduğu yerde 133 dönümlük bir park oluşturuyoruz. Şehrin göbeğinde Taksim'in iki misli büyüklükte bir park düşünüyoruz ve buranın adı da Kültür Park olacak. Kent meydanının şu anki halini bile planlarken kıyametler kopmuştu ve ben o gün de kafamdakinin bu olmadığını söylemiştim. Bu günü planlayanlarla geleceği planlayanlar arasında ki farktır. Defterdarlık binasını alabilirsek kurslarımızı orada yapabiliriz. Adliye binasını alabilirsek ket müzesi olarak hattta üniversitedeki İzzet Baysal Müzesi'nin tamamını orada değerlendirebiliriz. 133 dönüm alan içerisinde insanlar cıvıl cıvıl dolaşsa sanatla bir arada olsa kötü mü olur. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 18:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali yorulmaz
ali yorulmaz - 5 yıl Önce

çok güzel konuşuyorsunuz ama sanayi sitesi şu anki yerde dururken bu işler nasıl olacak merak ediyorum.

Zeki çelik
Zeki çelik - 5 yıl Önce

peki söz verdiğin halde taşımadığın sanayi sitesi ne olacak bu dediğin kurumlar sanayi sitesi ile iç içe mi olacak şu kafaya bak.

vatandaştan başkana
vatandaştan başkana - 5 yıl Önce

gelmiş geçmiş belediye başikanlarindan bolu nun planlamasi ile ilgili en ciddi çalişma bu dönemde yapiliyor başkan doğru söylüyor ama neden belediye binasini şehir dişina çikarmiyor yeni adşliye sarayının yerine kaç para verilmiş o ada sanayinin değilmi

İsmail BAKIR
İsmail BAKIR - 5 yıl Önce

saygıdeğer başkanım en çok kimsenin etkisinde kalmadan ve her hizmeti sadece bolu halkı için yaptığınizin bi̇li̇nçi̇ndeyi̇z....kapatılan mezbahanenin yeri viranelik olmuş ne olacaksa bir an önce yapılsın...cirkin bir görüntü...saygılar sunuyorum...

düzcedeki bolulu
düzcedeki bolulu - 5 yıl Önce

boludayken pek anlaşılmıyor ama başka şehre gittiğinizde bolunun ne kadar değiştiğini ve güzel bir şehir olma yolunda olduğunu net görebiliyorsunuz. buda tamamen aladdin yılmaz döneminde hayata geçti.boluya yaptıkları için teşekkürler başkan

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124