4 Öğretmene sandık görevi verilecek mi?

Son zamanlarda sosyal paylaşım sitesinde sürekli olarak bomba açıklamalarda bulunan ve yaptığı açıklamaların bir çoğunun gerçekleştiği tespit edilen internet fenomeni Fuat Avni yine şok açıklamalarda bulunarak Bolu’da görev yapan Eğitim Bir Sen üyesi Fen lisesi Müdürü Burhan Kotan, Ali İhsan Duman, Çizmecioğlu Lisesinden Bayram Yıldız ile Sakarya Ortaokulu öğretmeni Kasım Kaya’nın 7 Haziran genel seçimlerinde Ak Parti için oy hırsızlığı yapacaklarını iddia etmesi Bolu’da bomba etkisi yaratırken şimdi de bu 4 öğretmene sandık görevi verilmeyeceği merak konusu oldu.

4 Öğretmene sandık görevi verilecek mi?
ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu’da genel seçimlere 2 gün kala yer yerinden oynuyor. Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, 7 Haziran’da sandıklardan Ak Parti adına oy hırsızlığı yapacak Bolulu 4 öğretmenin isimlerini kendisine ait sosyal paylaşım sitesinden paylaşmasının ardından sahip çıkarak, “4 öğretmene de sonsuza kadar kefilim” demesinin ardından bazı eğitim sendikaları ise bu olaya tepki göstermişti.

Şimdi gözler isimleri Türkiye genelinde açıklanan ve haklarında büyük iddialarda bulunan Eğitim Bir Sen üyesi Burhan kotan, Ali İhsan Duman, Bayram Yıldız ve Kasım Kaya’nın, 7 Haziran’da görevlendirilen sandıklarda görev yapıp yapmayacakları merak konusu olurken Bolu sokaklarının nabzını tuttuk. Konu hakkın da isim vermek istemeyen vatandaşlar, iddianın çok büyük olduğunu YSK’nın veya Bolu İl Seçim Kurulunun bu 4 öğretmenin kesinlikle sandıklarda görev yapmamaları gerektiğini aksi taktirde büyük bir şaibenin meydana geleceğini dile getirdiler. Seçimlere iki gün kala 4 öğretmen hakkında nasıl bir karar verileceği veya konu hakkında kimin ne gibi açıklamada bulunacağı merakla beklenmekte.   

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128