4 Yıldır Ramazan Pidesine Zam Yok

Bolu Lokantacılar Aşçılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Bolu Valiliği tarafından ortaklaşa alınan karar gereği bu yıl Ramazan ayında Ramazan Pidesi’ne zam yapılmıyor. 4 yıl önce uygulamaya konulan fiyatlar bu yılda geçerli olacak. Ramazan pidesi 400 gram olup 2 TL’den satılacak.

4 Yıldır Ramazan Pidesine Zam Yok
Haber: Kasım ŞAHİN

Ramazan ayına kısa bir süre kala Bolu’da Ramazan Pidesinin fiyatı da açıklandı. Bolu Lokantacılar Aşçılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Abak, konu hakkında şu açıklamada bulundu: “4 yıl önce Valilik ile yaptığımız anlaşmayı bu yıl da geçerli saydık ve 400 gram Ramazan pidesini 2 TL’den satacağız. Bütün fırıncılarımızda bu karara uyacaklardır. Bizler fırsatçılıktan değil, ihtiyaçtan dolayı zamdan yanayız. Bolu halkı için en iyisini vermeye çalışıyoruz ve bu yıl da kesinlikle pide fiyatına zam yapmayı veya gramaj düşüklüğü yapmayı da asla düşünmedik” diye konuştu.

SEPETTE PİDE KAMPANYASI

Abak, geçtiğimiz yıllarda olduğu bu Ramazan ayında da “Sepette Ramazan Pidesi” uygulamasının süreceğini de açıklayarak, “Bu kampanyayı Bolu Belediye ile ortak aldığımız kararla başlatmıştık. Bu Ramazan ayında da bütün fırınlarımızın önüne sepetler konulacak ve içersine yaklaşık 20-25 pide konacak. İhtiyaç sahibi buradan dileği zaman pidesini kimseye sormadan alıp evine götürecektir” dedi.

GÜNDE 35 BİN PİDE ÇIKACAK

Oda Başkanı Murat Abak, Bolu’da kayıtlı bulunan 35 fırının olduğunu bu fırınlardan günde yaklaşık 25 ila 35 bin arasında  Ramazan pidesinin imal edileceğini belirterek, “Pide satışları Ramazan ayının ilk günüden itibaren fırın veya bakkal ve marketlerde satışa çıkacaktır. Müşterinin isteğine göre yapılan mesela yumurtalı pide gibi çeşitler bizim fiyatlarımızın dışında olacaktır. Bolu halkının Mübarek Ramazan’ını şimdiden kutlarken, ekmekte veya pide de mutlaka israftan kaçınılmasını istiyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
kudret
kudret - 6 yıl Önce

4 yıl önce zaten pahalı satılıyormuş zama gerek yokbence

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124