4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Bolu’da, İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projelerinin sergilendiği “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” açıldı.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
Haber: Aysun Beykoz

Fuarın açılış törenine Bolu İl  Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ARAN, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Okul Müdürü Hasan AKSAY, “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” açılış töreninde yaptığı konuşmada, proje Koordinatörü Ümit ŞENTÜRK Başkanlığında, 20 danışman öğretmen rehberliğinde, 78 öğrencinin 23 bilimsel projeye imza attığını söyledi. Aksay, “Fuar bir gün açık kalacak. Bu fuarı düzenlemekteki en temel hedef, gerçek hayattaki soru ve sorunlara yönelik çözüm bulunmasıdır. Öğrencilerimizin bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin ne olduğunu öğrenmesidir. Bu fuarı çocuklarımızın bilime olan ilgilerini arttırmak, ufuklarını genişletmek, hayal güçlerini gerçek hayata uyarlayarak yeni projeler gerçekleştirmelerine olanak sağlamak amacıyla açtık.” dedi.

Konuşmanın ardından açılışı gerçekleştirilen “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” nı gezen Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ARAN ve beraberindekiler tarafından yapılan inceleme sonucunda  öğrencilerin hazırladıkları projeler   büyük beğeni topladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
VELİ
VELİ - 2 yıl Önce

emeği geçenlere teşekkür ederim.güzel çalışmalar vardı..

SIRADAKİ HABER

banner128