43 Yatırımcı İle Hibe Sözleşmesi İmzalandı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yapılacak % 50 si Bakanlıkça desteklenecek Proje sahipleri ile hibe sözleşmeleri imzalandı. İl Müdürlüğümüz ve yatırımcı tarafından imzalanan hibe sözleşmesini müteakiben yer tespitleri yapılacak, yatırımcılar tarafından başlangıç raporları sunularak, ihale yöntemi ile yüklenici firmalar aracılığı ile projeler hayata geçirilecektir.

43 Yatırımcı İle Hibe Sözleşmesi İmzalandı
Konu ile ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail TAŞ yaptığı açıklamada ; İlimizden 43 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalandığını, 43 projenin tamamının kanatlı projesi olduğunu, 28 projenin yeni tesis, 14 ünün tamamlama, 1 inin de teknoloji yenileme – kapasite artırma projesi olduğunu belirtilerek 43 projenin hayata geçirilmesi ile İlimizde 39.790.365,60 TL. lik bir yatırımın hayata geçirileceğini, Bakanlığımızca da bu yatırımcılarımıza 18.294.173,10 TL. hibe verileceği, İl müdürlüğümüz personeli tarafından yatırım yerlerinin tespit edildiği ve ihale yolunun açıldığı ifade edilmiştir.

Projelerin 1 Aralık 2015 tarihine kadar tamamlanmaları gerektiğinden, yatırımcılarımızın biran evvel işlemlerini tamamlayarak, ihaleye çıkmalarının büyük önem arz ettiği belirtilmiştir. Projelerin tamamlanması ile ilgili son tarihin sadece inşaatların fiziki gerçekleştirme süresi değil, işletmenin faaliyete geçmesi ile ilgili ulusal mevzuatın öngördüğü izin, ruhsat işlemlerini de kapsadığı belirtilerek yatırımcılarımızın bu hususa dikkat etmeleri istenmiştir.

9. etapta hayata geçirilecek 43 proje ile kanatlı sektörünün lideri olan ilimizin bu alanda daha da gelişerek, entegre tesislerin kurulmasına vesile olunacağı ifade edilmiştir. 10. etabın da yürürlükte olduğu hatırlatılarak 10. etap için de 100 yatırımcı başvurusunun yapıldığı, değerlendirmelerin devam ettiği belirtilerek, yeni etap ile de birçok yatırımcının hibe programından yararlanacağı belirtilmiştir. Hibe sözleşmesi imzalayan yatırımcılarla 10. etap başvurusunda bulunan yatırımcılara hayırlı uğurlu olmaları dileğinde bulunulmuştur. HABER MERKEZİ
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128