48 bin 127 öğrenci karne aldı

Bolu'da, eğitim- öğretim döneminin sona ermesinin ardından karnelerini alan öğrenciler sevinçle evlerine koştu.2012-2013 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle öğrenciler karnelerini aldılar.

48 bin 127 öğrenci karne aldı
 Bolu'da, eğitim-öğretim döneminin sona ermesinin ardından karnelerini alan öğrenciler sevinçle evlerine koştu.2012-2013 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle öğrenciler karnelerini aldılar.Bolu'da 198 ilk ve orta dereceli okulda eğitim gören 48 bin 127 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Tepecik Mahallesi'nde bulunan Koç İlkokulu ve Ortaokulu'nda karnelerini alan öğrenciler tatile girmenin sevincini yaşadı. Karne törenine neşeli tavırlarıyla renk katan öğrenciler, karneleriyle evlerine koştu.  2012-2013 Ders Yılı Kapanış programı Tepecik Mahallesinde bulunan Koç İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda yapıldı. Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan, Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Programda ilk konuşmayı okul öğrencilerinden Mert Başaran yaptı. Başaran “Beni ve arkadaşlarımı hüzünlendiren bir gündeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken, diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Bu okula ilk geldiğim günü hatırladım. Ne kadar soğuktuk hepimiz birbirimize. Okul, öğretmenler ve arkadaşlar ve kendimiz. Ne kadar soğuk olsak ta coşkulu, heyecanlı ve sevinçliydik. Çok değil bir hafta da birbirimizle çok iyi arkadaşlıklar kurmuş, bu bağları yıllar içinde güçlendirmiştik. Bu okulda pek çok anımız oldu. Bu sınıfta, bu sıralarda. Öğretmenler ve arkadaşlar arasında iyi kötü, güzel çirkin pek çok anı. Hep beraber güldük, hep beraber ağladık. Bütün duygularımızı beraber yaşadık. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen koskoca 8 yıl gelip geçti. Bu süre içerisinde sevgiyi tanıdık. Sıcacık, hiç solmayacak sevgiyi. En iyi okul bizimkiydi, en iyi arkadaşlar, en iyi öğretmenler, en iyi takımlarda. Çünkü onlar bizdendi, içimizdendi. Ne yazık yeniden yaşayamayız o güleri ilk adımımızı attığımız okulumuzdan bir gün ayrılacağımızı hiç düşünmemiştik. Ama işte ayrılıyoruz, çok sevdiğimiz okulumuzdan. Bu hüznün yanında bir de sevinç duyuyoruz aslında. Liseli olmanın sevincini. Bu benim için bir büyüklüğü, bir olgunluğu ifade ediyor. Öte yandan liseli olmak, yeni sorumluluk, yeni çevre, yeni arkadaşlıklar ve daha ağır dersler. Yine altından kalkacağımı düşünüyorum. Bu okuldan ayrılıyoruz ancak, unutmamız mümkün değil.” Şeklinde konuştu. Koç İlköğretim Okul Müdürü Cahit Yılmaz “Okulumuzda 2012-2013 öğretim yılında; Anasınıfında: 95 İlkokulda: 341 Ortaokulda: 273, olmak üzere 709 öğrenci öğrenim görmüştür. Koç İlkokulunda 4 okul öncesi ve 13 sınıf öğretmeni Koç Ortaokulunda 21 Branş öğretmeni görev yapmaktadır. Okul çevresi genelde Mudurnu İlçesinden olmak üzere çevre ilçelerden gelen ailelerden oluşmaktadır. Bu Öğretim yılında okulumuzdan 65 öğrenci ortaöğretime geçiş yapacaktır. Bu öğrencilerimize ortaöğretimde ki eğitim yaşantılarında basarılar diliyorum.” Dedi.

 

“Kiminiz sevindiniz, kiminiz üzüldünüz”

 

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan, Bolu’da 48 bin 127 öğrencinin 3 ay sürecek yaz tatiline girdiğini belirterek, "İlimiz genelindeki 198 kurumumuzda eğitim gören öğrencilerimiz ve 3 bin 333 öğretmen yoğun geçen bir senenin ardından tatil sürecine giriyor" dedi. Alpdoğan “198 kurumumuzda öğrenim gören 48 bin 127 öğrencimiz ve 3333 öğretmenimiz bu yoğun geçen bir senenin ardından tatil sürecine giriyorlar. Yoğun bir çalışma yılının ardından, yorgunluğunuzu bir üst sınıfa geçmenin mutluluğu ve uzun bir tatil dönemi ile gidereceksiniz. Bir eğitim öğretim senesini bitirmenin ve tatile girmenin verdiği mutluluğu sizinle paylaşmaktan büyük sevinç duyuyorum.  Bugün çalışmalarınızın karşılığını aldınız. Kiminiz sevindiniz, kiminiz üzüldünüz. Üzülen öğrenciler şunu bilmelidirler ki, bu durum her şeyin sonu değildir. Hayatta telafi edilemeyecek bir şey yoktur. Yeter ki bu durumdan ders çıkararak başarılı olmayı isteyin. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. Sevinen öğrencilerimiz unutmayın ki, başarı bir varış noktası değil, hayatınız boyunca devam eden bir yolculuktur. Bu yolculukta başarı çıtasını yukarı taşımak için planlı ve istikrarlı çalışmalısınız. Çalışmanın yanında iyi bir dinlenme ve tatil geçirmenizi temenni eder, ayrıca LYS’ye girecek, öğrencilerimize başarılar dilerim.” Dedi.

 

“ Üniversiteyi kazanan öğrencilerimizin

tamamına dizüstü bilgisayar veriyoruz”

 

Törende son olarak konuşan Belediye Başkan Vekili İhsan Ağcan ise “Yıllarca eğitim öğretim gördüğünüz bir çatıdan ayrılıyorsunuz. Yeni başlangıçlara, yeni bir hayata yeni bir eğitime başlayacağız. Ama bundan önce güzel bir tatil yapacağız. Güzel bir dinlenme süreci olacak ve daha dinamik bir şekilde, daha heyecanlı bir şekilde önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazırlanacağız. Ben mezun olanları tebrik ediyorum. Yeni Eğitim ve öğretim yıllarında, yeni oklularında şimdikinden daha başarılı bir önem geçirmelerini temenni ediyorum. İnşallah liseden mezun olacak gençlerimiz de her sene olduğu gibi bu senede üniversiteyi kazanan öğrencilerimizin tamamına dizüstü bilgisayar hediye ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz. “diye konuştu. Konuşmalardan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Alpdoğan, öğrencilere karnelerini verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2013, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124