“4’lü bir onarım hükümeti kurulmalı“

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli ile 2 saat 40 dakika süren görüşmeyi değerlendirdi. Karsu; “ Görüşme, 4’lü bir onarım hükümeti ile taçlanmalıdır” dedi.

“4’lü bir onarım hükümeti kurulmalı“

Haber: SEMİH BAYKAL

 CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Türkiye'nin bir onarım hükümetine ihtiyacının olduğunu söyleyerek; " Gün ülkemiz için kader birliği yapma günüdür. Sayın Cumhurbaşkanının muhalefet partilerinin liderleri ile birlikte yaptığı görüşme,  4’lü bir onarım hükümeti ile taçlanmalıdır” dedi. Görüşmede,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Hukuk dışı uygulamalar önlenmeli, önlemler cadı avına dönüşmemeli' yönündeki görüşlerinin büyük bir önem taşıdığını söyleyen Karsu; " Türkiye'de artık ciddi bir onarım hükümetinin kurulmasının zamanı gelmiştir. İçinde saraydaki görüşmeye çağrılmayan HDP' nin  temsilcilerinin de bulunduğu 4'lü bir onarım hükümeti, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda ülkemizin sorunlarına kalıcı çözümler getirebilirler" şeklinde konuştu. Türkiye'de bir onarım hükümetine ihtiyacın olduğunu ve ülke sorunlarının altından tek bir partinin kalkmasının çok zor olduğunun altını çizen Karsu; "4'lü bir onarım hükümeti Türkiye Cumhuriyetinin tüm kurum ve sistemlerini;  Çağdaş, laik ve hukuk sistemi doğrultusunda inşa ederek Cumhuriyetimizi fabrika ayarlarına döndürebilir. Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesiyle oynanmasının nelere mal olduğunu 15 Temmuz Darbe Girişimi göstermiştir. Devlet içinde dini cemaat ve tarikatların yuvalanmasına izin verirseniz böyle ağır sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu darbe girişimini ülkemiz atlatırken büyük bir yara almıştır. Yarın, yeni bir darbe girişimi daha olabilir. O yüzden bu sorunları ve tüm eksiklikleri tek partiden oluşan bir hükümet yerine 4'lü bir onarım hükümetin çözmesi yerinde olur" diye konuştu.

 

“SON DARBE GİRİŞİMİ YÜZÜNDEN ÜLKEMİZ ÇOK CİDDİ KAN KAYBETMİŞTİR”

 

"Haberim Yoktu", "Kandırıldık" gibi demeçlerle bir ülkenin yönetilemeyeceğinin altını çizen Karsu; " Son darbe girişimi yüzünden ülkemiz çok ciddi kan kaybetmiştir. Kısır çekişmeleri geride bırakarak ülkemizin bekası açısından mecliste gurubu bulunan 4 parti görüşerek Cumhuriyetimizi moda tabirle " Fabrika ayarlarına" döndürmesi gerekmektedir" şeklinde konuştu. Karsu; "3 Maymunları oynamakla bu işlerin bitmeyeceği ortadadır. 2.defa bir darbe girişimi daha olursa bu darbe girişimi ilkinden çok daha büyük bir tehlike arz eder" şeklinde konuştu.

 

“ORDUNUN KOLU VE KANADI KIRILARAK BİR YERE VARILAMAZ”

 

4 partiden oluşacak olan onarım hükümetinin uygulamaları sayesinde TSK' nın da gerçek itibarına kavuşarak demokratik bir çizgiye geleceğini vurgulayan Karsu; "Ordunun kolu ve kanadı kırılarak bir yere varılamaz" biçiminde konuştu.  Türk Polisi ile Türk Silahlı kuvvetlerinin konumuna dikkat çeken Karsu; “ Silahlı kuvvetlerimiz gibi emniyet kuvvetlerimizde bizim göz bebeğimizdir. Bu tür darbe girişimleri yüzünden her iki kurumda da karşılıklı çatışıyormuş gibi bir izlenimin doğması son derece yanlıştır. O yüzden 4’lü onarım hükümetinin ortaya koyacağı uygulamalar sayesinde bu anlamda da ciddi bir normalleşme yaşanacaktır” dedi.

 

“BU GÖRÜŞME TÜRKİYE’DE NORMALLEŞMEYE KATKI SAĞLAYACAK”

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Taksim mitinginde açıkladığı 10 Maddelik Taksim Manifestosunun çok büyük bir anlamının olduğuna işaret eden Karsu; “ Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmede bu manifestoda yer alan önerileri Sayın Cumhurbaşkanına aktarmıştır. OHAL uygulamaları ile ilgili çekincelerini ileterek demokrasi konusunda tüm ülke genelinde ortak bir paydanın olduğuna dikkat çekmiştir. Bu görüşme Türkiye’de normalleşmeye katkı sağlayacak olumlu bir görüşme olarak değerlendirilmiştir” diye konuştu.

 

“BUGÜNLERDEN EL ELE VEREREK VE ORTAK PAYDALARDA BULUŞARAK ÇIKABİLİRİZ”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Cumhuriyetin kurucu felsefesine yönelik olarak yaptığı açıklamayı ve geldiği çizgiyi de olumlu karşıladığını söyleyen Karsu; “Bugünlerden el ele vererek ve ortak paydalarda buluşarak çıkabiliriz. Gün ülkemiz için kader birliği yapma günüdür. Sayın Cumhurbaşkanının muhalefet partilerinin liderleri ile birlikte yaptığı görüşme,  4’lü bir onarım hükümeti ile taçlanmalıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
hkmt
hkmt - 4 yıl Önce

kazım abi allahını seversen kim veriyor sana bu aklı,yapma abi rezil oluyorsun bak bir taraftanda allah razı olsun senden yarım saattir gülüyorum koaliyon teklifine kabul olma olasılığı şu günlerde %90 bir teklif edin bunu hükümete ha ha haaaaaa

SIRADAKİ HABER

banner128