5 bin kişilik pilav ikram edildi

Bolu Belediyesi tarafından Miraç kandili dolayısıyla Belediye önünde Cuma namazı sonrasında etli pilav ikram edildi.

 5 bin kişilik pilav ikram edildi

Bolu Belediyesi tarafından hazırlanan 5 bin kişilik pilav Cuma namazı sonrasında vatandaşlara ikram edildi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz kurulan pilav dağıtım çadırında vatandaşlara pilav ve ayran ikram ederek kandillerini kutladı. Pilav almak gelen vatandaşlar Belediyesi’nin özel günlerde yaptığı etkinliklerden dolayı Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.

Bütün kandilleri vatandaşlarla coşkuyla kutlamaya ve hatırlamaya çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Çünkü bunlar bizim örf adetimiz ve geleneğimiz, aynı zamanda inancımız. Allah yarattığı insanları çok geniş özellikler içinde yaratmış. Miraç’ta Allah’la yüz yüze görüşmeyi nasip etmiş. Meleklerin çıkmayacağı yere çıkmayı da nasip etmiş Yaradan. Bunların anlamını kavramak ve bu yolda ilerleyen insanlardan olmayı önce Müslümanlara sonra bütün insanlığa Allah nasip etsin. Bu kültürü, algıyı ve inancı yaşatmak için de elimizden geldiğince bütün kandillerde halkımızla bir arada olmaya çalışıyoruz. Allah herkesin kandilini mübarek etsin” dedi.

25 bin lale soğanı

Başkan Yılmaz daha sonra Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Belediye önüne getirilen 25 bin adet lale soğanının dağıtımını yaptı. Başkan Yılmaz’la beraber Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Erçoşkun, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’de vatandaşlara lale soğanı dağıtımı yaptı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124