5 Çocuğu ölümden kurtardılar Sonra ısıttılar ve meyve verdiler

Bolu’da tüyler ürperten ve bir canın ne kadar önemli olduğunu gösteren, iyiliğin unutulmadığı bir olay yaşandı. Bolu Halinde çalışan bir vatandaşın evinde çıkan yangını gören Manavlar Odası Başkanı ve manavcılar esnafı hemen olay yerine koştular. Evin içersinde 5 minik yavru ile kadının kaldığını öğrenen yardımsever manavcılar itfaiyenin yardımıyla kapının kırılmasının ardından hemen evin içersine girerek yarı çıplak vaziyette bulunan 5 minik yavruyu ve anneyi kurtarıp hemen hale götürdüler. Burada yakılan soba etrafından minik yavruları ısıtarak meyve verdiler.

 5 Çocuğu ölümden kurtardılar Sonra ısıttılar ve meyve verdiler

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu’da dün saat 10.30 sıralarında Aşağı Soku Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi numara 17’daki apartmanın 5’inci katında yangın çıktı. Çıkan yangına itfaiye ekipleri zamanında yetişti. Ne var ki evin içersinde 5 minik yavru ile annenin olduğunu öğrenen itfaiye ekipleri ile Bolu Manavlar Odası Başkanı Mustafa Altındal ile manavcılar itfaiyecilerin kapıyı kırmasıyla birlikte hemen alevlerin ve yoğun dumanın içersine dalarak ölümle burun buruna gelen Elif(5), Eda(4), Ecrin(3), Ercan(2) ve Mehmet Emir(1)’i yarı çıplak vaziyette bularak kendi canlarını tehlikeye atarak kurtardılar. Ardından anne Esra Sakarya’da itfaiyeciler tarafından kurtarılarak olay yerinden uzaklaştırıldılar.

Yıllardır Bolu Halinde hamal olarak çalışan 5 çocuk babası Sinan Sakarya, gözyaşları arasında manav esnafı tarafında kurtarılan çocuklarına sarılarak sinir krizi geçirirken, minik yavrular yarı çıplak vaziyette üşüdüğünü gören kahraman manavcılar hemen halin ortasında büyük bir soba içersinde ateş yakarak çocukları ısıttılar ve çocuklara meyve verdiler.

VALİ OLAYA EL KOYDU

Üşümemek için evde yakılan elektrikli ısıtıcının kısa devre yapması sonucu çıkan yangından kahraman manavcılar tarafından son anda ölümden kurtarılan çocukların durumu öğrenen Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları hemen talimat vererek minik yavruların, anne ve babanın İzzet Baysal Huzurevi’ne getirilmelerini derhal yeni giysiler verilmesini ve ardından banyo ihtiyaçlarınin karşılanması sonrası Karacasu'daki konuk evine yerlestirilmesi talimatini verdi. Ardindan 7 kişilik Sakarya ailesi dün akşam evlerine yerlestirildi. Yetkililer ile Ölümü bile göze alan kahraman manavcılar minik yavruları ve anne-babayı araçlarına bindirerek huzurevine teslim ettiler.

KAMPANYA BAŞLATTILAR

Bolu Manavlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal; " Evi yanan Sinan Sakarya bizim yanımızda hamal olarak çalışırdı. Evi de hale yakın olduğundan bir anda oturduğu dairenin camlarından dumanların ve alevlerin çıktığını görünce hemen olay yerine koştuk. 5 kinik yavrunun evin içinde ölümle burun buruna geldiğini görünce insanlık vazifemizi yapma ihtiyacı duyduğumuzdan korkusuzca itfaiyeciler ile birlikte arkadaşlarımız alevlerin dumanların içersine kendimizi atarak çocukları kurtardık. Gördüğümüz manzara karşısında çok etkilendik. Yavrular yarı çıplak ve üşümüş durumdaydılar. Aileye destek olmak için Manavlar Odası Esnafları olarak yardım kapmayası başlattık. Her esnafımız kendi istediği kadar aile destek olmak için nakdi yardımda bulunacaklar. Ayrıca aile yeni evlerine geçtiğinde 6 aylık tüm sebze ve meyve ihtiyaçlarını da biz karşılayacağız” dedi.  Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
semiha karga
semiha karga - 6 yıl Önce

devlet koruma altına alınca çok dahamı iyi oluyor ??? duyuoruz şahit oluyoruz işte... siz bi yangında depremde evden nasıl çıktığınızı bilebilirmisiniz ?? olay anında ne durumdaysa öyle çıkmışlar belli anne bakmadıysa nasıl o yaşa gelmiş o çocuklar ?? çöpe atan annelerde var

Semiha karga
Semiha karga - 6 yıl Önce

Ayrıca haberdede hem aşağlamada var abartıda.yanımızda çalışan hamalda ne? Bir işçimiz yada bir çalışanımız denemezmi? Ateş yakmışlar bide kucaklamışlar çocukları yaktıkları kasa kendini ısıtmaz sırtındaki montu çıkarda sarsana.madem hayır seversin.sonrada meyve vermişler.zaten baba halde çalışıyormuş mutlaka meyve götürmesine izin veriliyordur.abartmayalım lütfen.çocukların başına ilk gelen olay değil demişsiniz ne gelmişki?

tanık
tanık - 6 yıl Önce

bu aileyi tanıyorum orayada yeni taşındılar anne zaten biraz sorumsuz çocuklar zaten hep yarı çıplak dolaşırlar

...
... - 6 yıl Önce

binaya dikkat ettınızmı 2 yıl önce aynı daireden soba zehirlenmesinden bir kardeşimiz vefat etmişti binada ve dairede sorun var

bolu bolu
bolu bolu - 6 yıl Önce

devlet bu çocuklara sahip ciksin

umudumun ışığı
umudumun ışığı - 6 yıl Önce

bu çocuklara biran önce birileri sahip çıkmalı anne hiç ilgilenmiyor yetkililer bir şeyler yapmalı başlarına gelen ilk olay değil annenin çocuklarla hiç alakası yok çocuklar perişan halde her gün yarı çıplak sokaklarda

murat karakiraz
murat karakiraz - 6 yıl Önce

sinan geçmiş olsun

egemen karga
egemen karga - 6 yıl Önce

bilip bilmeden konuşmayın o anın şokuyla ne yaptıklarını bilememşlerdir yanlarında değildinz uzaktan konuşmak kolay zaten.. nerden biliyorsunuz annenin bakmadgını..


SIRADAKİ HABER