5 Dakikalık Meclis

Önce ki akşam Bolu Belediyesi kasım ayı birinci meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısını Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın yokluğunda Belediye Başkan yardımcısı Necip Çarıkçı başkanlık yaptı. Kasım ayı Meclis toplantısında yeni bir rekora imza atarak görüşülen 6 maddesi plan ve bütçe komisyonuna 5 dakikalık bir süreyle sevk ederek toplantıyı bitirdi.

 5 Dakikalık Meclis

Haber: Semih BAYKAL

 

Bolu Belediye Kasım ayı birinci meclis toplantısını önce ki akşam gerçekleştirdi. Toplantı da CHP grup sözcüsü Mustafa Aksoy toplantı da görüşülen 6 maddeden önce kamuoyunu ilgilendiren Bolu İli ile ilgili sorunları ve önerilerini Belediye meclisine sunmak için konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada Aksoy;  " Kasım ayının bu ilk toplantısında sizlere Boluyla ilgili bazı önerilerim ve sorularım olacak. Bu pis su arıtma işiyle ilgili son bir değişiklik var mıdır, son hali nedir bir krediden bahsediliyordu bununla ilgili son durumun Bolu kamuoyuna bilgilendirilmesini istiyorum. Bir başka konu siteler camisinden gelirken yol üzerine yapılmış bir bina var. Şu an inşaat halinde, biz yolları genişletelim, insanlar daha geniş caddelere kavuşsun diye uğraşırken bu binaya kim neden ruhsat vermiş, bunu öğrenmek istiyorum. Aynı şekilde SSK kavşağında Ankara İstanbul istikametindeki binanın da bugüne kadar ruhsat alamamış olduğunu biliyorum, nasıl oldu da bu inşaat gerçekleştirildi buna da Bolu Belediyesinin cevap vermesini istiyorum. Bir başka konu aylardan beri binalarda ki otoparkların sağlıklı yapılamadığını, bugüne kadar bundan sonra kullanılabilecek otoparklara müsaade edileceğini, yanlış yapılanlar hakkında da geçmişe dönük işlem yapılacağını biliyorum. Sayın Başkan geçen ay toplantı da bir sürü sayılar söyledi, bir sürü dosyalardan bahsetti, bu dosyalardan sonuca bağlanan hiç bir dosya var mı bunu merak ediyorum. Bolu Belediyesi son dönem de Bolu'nun ana caddesine bisiklet yolu yaptı. Trafiğe kapalı alan da yapılan bu çalışma ve Sayın Bakanda her 10 metreye bir bisiklet hediye diye açıklamasından sonra hem caddenin bu yanlış uygulamasını rahatlatmak için, hem de gelen bisikletleri kullanmak için yeni bisikletler yollarımızın güzergahları konusunda meclisin bilgilendirilmesini istiyorum. Trafik lambalarıyla ilgili yine daha önceki mecliste bir isteğimiz olmuştu, lambaların olmadığı, birçoğunun çalışmadığıyla ilgili olacak. Görüyorum ki değişen bir şey yok, bunu biz söylüyoruz yine biz işitiyoruz. Atatürk Bulvarı üzerinde il karayolları çalışma yapıyor. Karayollarının orada yapmış olduğu çalışma il içinden geçen bir yol çalışması anlamında değil. Çünkü oradaki otobüs durakları, iki yakanın bir birlerine geçişleri tamamen göz ardı edilerek yapılıyor. Çalışmalara Bolu Belediyesi müdahil olabilecek mi? Mevcut ağaçlar söküldü, onların yerine neler dikilecek ki, gördüğüm kadarıyla orada çokta ağaç dikilecek bir yerde bırakmamışlar Bolu Belediyesinin burada bir çalışması olacak mı diye merak ediyorum" dedi.

 

"HER 10 METREYE BİR BİSİKLET VERİLECEK"

 

CHP grup sözcüsü Mustafa Fahrettin Aksoy'un bisiklet yolu ve Atatürk bulvarında ki çalışma sonucunda sökülen ağaçlarla ilgili sorunlara Belediye Başkan yardımcısı Emine Davarcıoğlu cevap verdi. Davarcıoğlu; " Bisiklet yollarıyla ilgili geçen başkanda söylemişti. “Her 10 metreye bir bisiklet” diye Sağlık Bakanlığının bir kampanyası var. Ancak bu kampanya henüz yürürlüğe girmedi. Bununla ilgili açıklama yapılacak müracaat edildiğinde. Bakanlığın standartlarına uygun yapılan bisiklet yollarında her 10 metreye bir bisiklet verilecek bizde onları halka dağıtacağız. Atatürk Bulvarıyla ilgili ağaçların bir kısmı alındı ve oraya yeni ağaçlar dikilecek, bu konuda ihaleye çıktık ve oraya ıhlamur ağacı dikilecektir" diye söyledi. Daha sonra Meclis'te görüşülen 6 Madde 5 dakika gibi kısa bir sürede plan ve bütçe komisyonuna sevk edilerek toplantı sona erdi. 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128