6 milyonluk ödenek görüşülecek

Kasım ayı boyunca kamu kurum ve kuruluşlarının bütçe görüşmelerinin yapıldığı ve 2015 yılı bütçesinin belirlendiği İl Genel Meclisi’nde Aralık ayı toplantıları 8 Aralık Pazartesi günü başlıyor. 2014 yılının son toplantılarında Bolu ve ilçeleri ile alakalı önemli gündem maddeleri ele alınacak.

6 milyonluk ödenek görüşülecek
Haber Merkezi


Kasım ayının bütçe görüşmelerine ayrıldığı İl Genel Meclisinde bir haftalık aranın ardından yoğun mesai tekrar başlıyor. Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşecek Aralık ayı toplantılarında birçok konu ele alınacak. 

08 ARALIK PAZARTESİ
Aralık ayı toplantılarının ilk oturumunda İlimiz Merkez İlçe ve diğer İlçelerin Belediye Mücavir alan dışında kalan alanlardaki taşınmazların 2015 yılı için yeni imar tarifeleri belirlenecek. İlimiz Merkez İlçe ve diğer İlçelerin Belediye imar planları ile Mücavir alan dışında kalan alanlardaki kaçak yapılaşmalarda uygulanacak olan 2015 yılı para cezalarının da belirleneceği toplantıda ayrıca, İl Özel İdaresi tarafından yapılan maden sevki denetimlerinde kaçak olarak yakalanan malzemeye kesilecek cezaya esas olmak üzere ve İl Özel İdaresine ait ruhsatlı ariyet ve Kalker ocaklarından satılacak olan malzemelerin 2015 yılında uygulanacak m3 fiyatları belirlenecek. 

09 ARALIK SALI
Salı günü gerçekleşecek oturumda ise meclis üyeleri ilk olarak, İl Özel İdaresi tarafından kiraya verilecek olan yeraltı ve kaynak sularına 2015 yılında uygulanacak olan m3 su kiralama bedelleri belirleyecek. Ardından mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Kent Meydanında bulunan sinema binasının Bolu Belediyesine tahsis edilmesi
talebi görüşülecek. İl Özel İdaresinin 2015 yılında uygulanacak olan etüt ve rapor ücretlerinin belirlenmesi ile oturum sona erecek.

10 ARALIK ÇARŞAMBA
İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşecek oturumunda da öncelikle İl Özel İdaresinin 2015 yılı makine ve ekipman kira bedelleri belirlenecek. İl Özel İdaresi demirbaş kayıtlarında bulunan 14 DR 157 ve 14 EZ 788 plakalı Fort Transit ambulansların Halk Sağlığı Müdürlüğüne devirlerinin yapılmasını görüşecek olan meclis üyeleri İl Özel İdaresi demirbaş kayıtlarında bulunan 14 NB 151, 14 NB 152,   14 NB 153, 14 NB 154,   14 NB 155, 14 NB 156, 14 NB 157,  14 NB 158 ve 14 DT 830  plakalı 9 adet aracın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bedelsiz olarak devredilmesi talebini de ele alacak. 

11 ARALIK PERŞEMBE
Perşembe günü gerçekleşecek toplantıda ise İlimiz, Göynük İlçesi, İbrahimözü köyü, tapunun 117 ada 96 numaralı parsele ilişkin hazırlanan Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı Akaryakıt + LPG İkmal İstasyonu amaçlı uygulama imar planının onanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporu görüşüp karara bağlayacak olan meclis üyeleri, Mudurnu İlçesi, Yazılar köyü Caferler mahallesine Q:0,22lt./sn.lik kayaaltı su kaynağının Q:0,12lt./sn.’lik kısmının içme ve kullanma suyu olarak tahsis edilmesine ilişkin Çevre ve Sağlık 
Komisyonundan gelecek rapor ile Göynük İlçesi Çatak Kaplıcalarının İlimiz Turizmine kazandırılmasına ilişkin Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelecek raporu görüşecek. Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait İş Merkezinde bulunan dükkanlar ile İlçelerde bulunan dükkanların kiralama sürelerinin 31.12.2014 tarihinde sona ereceğinden, söz konusu dükkanların kira süreninin 1 yıl süre ile uzatılması talebinin görüşülüp karara bağlanması ile oturum sona erecek. 

12 ARALIK CUMA
İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantılarının son oturumunda ise öncelikle Seben Taşlıyayla Göletinin DSİ Genel Müdürlüğüne devredilmesine ilişkin Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek raporlar görüşülecek. Bolu Ovası Sulama Birliğince kullanılan açık sulama kanallarının kapalı sisteme dönüştürülebilmesi için Birlik tarafından yatırılması gereken 6.000,000,00-TL. ödeneğin Bolu İl Özel İdaresi tarafından ödenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek raporun görüşülüp karara bağlanması ile Aralık ayı toplantıları sona erecek. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128