7 BUÇUK KİLOMETRELİK KOLEKTÖR HATTINDA SONA YAKLAŞILDI

Bolu Belediyesi tarafından Mart ayında yapımına başlanılan ve şehrin alt yapı sistemlerini güney ve kuzey olarak ikiye ayıracak 7 buçuk kilometrelik Kolektör Hattı'nın 5 kilometresi tamamlandı.

7 BUÇUK KİLOMETRELİK KOLEKTÖR HATTINDA SONA YAKLAŞILDI

HABER: Ceylan BEYKOZ

Bolu şehir merkezinde olası su ve kanalizasyon baskınlarını ortadan kaldıracak yeni Kolektör Hattı'nda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bolu Belediyesi tarafından Mart ayında yapımına başlanılan ve tamamlanmasıyla birlikte şehrin alt yapı sistemini güney ve kuzey olmak üzere ikiye ayıracak proje kapsamında 7 buçuk kilometrelik ana kolektör hattının 5 kilometresi tamamlandı.

Dev altyapı projesinin tamamında belediyeye ait tesislerde üretilen büzler kullanılırken, Ankara ve İstanbul’u birbirine bağlayan D-100 Karayolunun güneyinde bulunan mahalleleri kapsayan hattaki çalışmalar, Karacağaç Mahallesi sınırlarında bulunan atık su arıtma tesisinden başlayarak sanayi kavşağına kadar ulaştı.

D-100’ÜN ALTINA YATAY SONDAJ

Bolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı su ve kanalizasyon birimi ekipleri, proje kapsamında güney ile kuzey hattını birleştirecek D-100 bağlantısını da 72 metrelik yatay sondajla gerçekleştirdi. Yüzeyin 7 buçuk metre aşağısında yapılan sondaj işlemeleri sırasında ise trafik normal seyrinde devam etti.

ÇALIŞMALAR ŞEHRİN KUZEYİNDE YOĞUNLAŞTI

Şehrin kuzeyindeki mahalleler için planlanan, Sanayi kavşağından başlayarak Yaşamkent Mahallesi’ndeki kalıcı konutların yer aldığı bölgeye kadar uzanan kolektör hattındaki çalışmalar ise üç farklı noktadan hızla devam ediyor.

YILSONUNA BİTMİŞ OLACAK

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, şehrin alt yapısını rahatlatacak dev projede çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, hattın en geç yılsonuna kadar tamamlanmasını öngördüklerini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128