8 bin 871 öğrenci sınava giriyor

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı(YGS) Pazar günü geniş güvenlik önlemleri altında tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da gerçekleştirilecek. Bolu’da sınava toplam 8 bin 871 öğrenci girecek.

8 bin 871 öğrenci sınava giriyor

Haber: Kasım ŞAHİN

YGS sınavına girmek için yeni mezunlar aylar öncesinden, daha önceden sınava girip başarılı olamayıp yeniden sınava girmek için yıllar öncesinden özel kurslar alan öğrenciler ile aileler büyük heyecan içersinde. Bolu’da Pazar günü yapılacak olan YGS sınavına 5 bin 395 eski mezun, 3 bin 476 yeni mezun olmak üzere toplam 8 bin 871 öğrenci sınavlarda ter dökecek. Öğrenciler 21 okul, 10 Fakülte olmak üzere toplam 31 binada sınava girecekler. 

TÜM EMNİYET TEDBİRLERİ ALINACAK

Pazar günü ilimizde gerçekleşecek olan ve ilçelerde okuyan öğrencilerinde Bolu’ya gelmesiyle birlikte emniyet konusu da gündeme geldi. Bolu Valiliği sınav öncesi bir genelge yayınlayarak bir dizi tedbir ve önlemler konusunda uyarıya hazırlanırken emniyet birimleri de özellikle sınavların yapılacağı okulların çevresinde gürültü kirliliği olmaması için şimdiden tedbirlerini almaya başladı. Sınav boyunca 31 bina çevresinde emniyet birimleri olabilecek olaylara karşı güvenlik önlemlerini attırdı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128