80. TARİHİ MUDURNU ABANT BAYRAMI KUTLANDI

80. Tarihi Mudurnu Abant Bayramı Etkinlikleri bugün Abant’ta Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl önderliğinde düzenlendi.

 80. TARİHİ MUDURNU ABANT BAYRAMI KUTLANDI

 Haber: Kasım ŞAHİN

 

Doğa harikası Abant’ın çevresindeki çimenlik alandaki etkinlik 11.30 da Mevlidi Şerif ile başladı. Mevlidin ardından etkinlik alanı içerisinde öğle namazı kılındı. Namaz bitiminde etkinlik alanına gelen vatandaşlara kanat ızgara, nohutlu pilav, salata ve ayran ikramları yapılırken 80. Tarihi Mudurnu Abant Bayramı Nallıhanlı Serdar ve Canan Candan konserleri ile devam etti. Samat, Örencik, Sarıyer, Çepni, Feruz, Mangırlar, Bulanık, Alpagut ve Pelitözü köylerinin katılımı ile gerçekleşen bayram etkinliklerinde son olarak da karakucak güreş etkinlikleri yer aldı.

Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, 80. Tarihi Mudurnu Abant Bayramının geniş bir katılma gerçekleştiğini belirterek, “Bayramımız hep beraber, eşimizle dostumuzla, daire amirlerimizle, hanımefendilerle, beyefendilerle, çevre köylerimizle Abant’ın eteğinde olan tüm köylerimizle beraber coşkulu bir şekilde kutluyoruz. 11 buçukta mevlidi şerifle başladık şu an namaza müteakip yemek ikramlarımız var ve 15.30 da karakucak güreş etkinliğimiz ile tamamlayacağız. Katılan tüm herkese, her şeyin en iyisine layık Mudurnu halkına çok teşekkür ederim” dedi.

İnegöl, bundan önceki yıllarda bayramın 17 Temmuz’da kutlandığını da belirterek, “ 17 Ağustos depreminde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum . 17 Temmuz Atatürk’ün Bolu’ya geliş tarihi ve bugüne kadar da Ramazana rast gelmediği sürece 17 Temmuz’da kutlanmıştır. İnşallah 2016’dan itibaren ulusumuzun kurtarıcısı cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal’in Mudurnu’ya gelişini 17 Temmuz bayramında kutlamak istiyor ve devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER