80’inci patlama mı bekleniyor?

Bolu Belediyesi tarafından yapımından bu güne kadar 79 kez patlayan ana su borusu hattında, çelik boruların döşeneceği söylenmesine karşılık, döşenmesiyle ilgili hiçbir çalışma yapılmazken acaba 80’inci patlama mı bekleniyor?

80’inci patlama mı bekleniyor?

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Belediye tarafından yapılan açıklamada, DSİ ile Aşlak İnşaat Ltd. şirketi ile 22 Eylül 2015 tarihinde yapılan anlaşmayla Aşlak firması ihaleyi 8 milyon 932 bin TL’ye almış ve 300 gün içersinde çelik boruları döşemeyi taahhüt etmişti. Ancak, aradan 140 gün geçmesine rağmen bölgede hiçbir çalışmanın yapılmaması kafalarda soru işareti yarattı.

Bolu Olay Gazetesi olarak çelik boruların döşenmesi ve bir daha patlamaların olmaması için konuyu yakından takip ediyoruz. Daha önce yaptığımız haberde, DSİ’nin kullanılacak olan çelik boruların DSİ tarafından test edildiği bilgisine ulaşmıştık. Ne var ki 140 gündür çelik boruların testten geçmemesi bir hayli ilginç olarak masada bekliyor.

Bu güne kadar 79 defa patlayan ana su isale hattı, birçok mahalleye zarar vermiş ve vatandaşlar mağdur olmuştu. Yeni hattın başlaması konusunda hiçbir girişimin yapılmaması kafaları iyiden iyiye karıştırmaya başladı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın bir an önce CTP boruların değişmesi gerektiğini açıklamasına rağmen aradan geçen 140 gündür hiçbir şeyin yapılmaması nedenini kimin açıklayacağı da heyecanla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128