‘2. Ulusal Tıp Öğrencileri Kongresi’ Başladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen ve Dokuz Eylül, İstanbul, Celal Bayar, Kırıkkale ve İnönü Üniversiteleri ile Gülhane Askeri Tıp Akademisinden öğrenci...

‘2. Ulusal Tıp Öğrencileri Kongresi’ Başladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen ve Dokuz Eylül, İstanbul, Celal Bayar, Kırıkkale ve İnönü Üniversiteleri ile Gülhane Askeri Tıp Akademisinden öğrenci ve akademisyenlerin katıldığı, “2.Ulusal Tıp Öğrencileri Kongresi” başladı.

Kültür Merkezi Mavi Salon’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, üniversitemizde pek çok etkinlik düzenlendiğini, tıp fakültesi öğrencilerinin düzenlediği böyle güzide bir kongrenin de  ayrı öneme sahip olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Coşkun: “Bu kongre öğrencilerimizin her alanda gelişmesine katkıda bulunacaktır. Herhangi bir ihtiyacınız olduğunda her türlü desteği vermeye hazırız. Kongrenin öğrencilerimize tecrübe kazandırmasını, kendilerini geliştirmelerine ve ülkeye hizmet etmelerine vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

AİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr Hasan Koçoğlu ise, kongre düzenlemenin ‘zor’ bir iş olduğunun altını çizerek başladığı konuşmasında başta Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun olmak üzere Kongre Danışmanı Prof. Dr. Nebil Yıldız, Kongre Başkanı stajyer doktor Ali Can Özkan ile katkılarından dolayı Bolu Valiliği ile Belediyeye ve emeği geçen herkese teşekkür etti.Kongre Danışmanı Prof. Dr. Nebil Yıldız ile Kongre Başkanı stajyer doktor Ali Can Özkan da konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından AİBÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin verdiği mini konserin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cem Atbaşoğlu “Hekimlik-Sinir Bilimleri İlişkisi” konulu konferans verdi.

Başta Abant İzzet Baysal Üniversitesi olmak üzere Dokuz Eylül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi’nden öğretim üyeleri ile öğrencilerin ‘Normal Doğum’, ‘Behçet Hastalığı’, ‘Hareket Bozuklukları’, ‘Kronik Böbrek Yetmezliği’ gibi çeşitli konularda sunum yapacakları “2. Ulusal Tıp Öğrencileri Kongresi” 31 Mart Pazar günü sona erecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER