‘Seslerle Anadolu’ Büyük ilgi gördü

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı D. Şadi Erdoğan tarafından yazılan, Anadolu kültürünü ve ezgilerini temel alan “Seslerle Anadolu” Bolu’da seyircisiyle buluştu.   Bolu Belediyesi...

‘Seslerle Anadolu’ Büyük ilgi gördü

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı D. Şadi Erdoğan tarafından yazılan, Anadolu kültürünü ve ezgilerini temel alan “Seslerle Anadolu” Bolu’da seyircisiyle buluştu.

 

Bolu Belediyesi tarafından ilimize davet edilen Devlet Opera Balesi’nin  ‘Seslerle Anadolu’ müzikali izleyenleri adeta büyüledi. Karadeniz türkülerinden Ege zeybeğine, İstanbul şarkılarından Mevlana’ya, Karagöz Hacivat’tan Köroğlu’na uzanan geniş bir yelpazeyi barındıran Seslerle Anadolu seyirciler tarafından ilgi ile izlendi. Çarşambayı Sel Aldı, Ben Seni Sevdiğimi Dünyalara Bildirdim, Allı Turnam, Beyaz Giyme Söz Olur, Amman Avcı, Geçti Dost Kervanı, Bolu Beyi, Çökertme, Hekimoğlu, Yüksek Yüksek Tepelere türkülerinin ve daha pek çok türkünün görsel öğeler ve danslarla hayat bulduğu Seslerle Anadolu izleyicilerden büyük alkış aldı.

 

Kültürel ve Sanatsal etkinliklere daha çok ağırlık vereceğiz

 

Oyun öncesi, sanatçılar Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları ve idari personeli ile sohbet eden Yılmaz; “Öncelikle ziyaretinizden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Önceden bale ve opera bizlere yabancı görünen bir sanat dalı diye düşünüyorduk ve o sırada Başkan Yardımcımız Emine Davarcıoğlu devreye girdi. Kendisi birçok etkinlik düzenledi ve hatta geçtiğimiz aylarda ‘Zorba’ isimli bir bale gösterisi düzenlenmişti. O gösteriye kim gelir diye düşünürken insanlar 1200 kişilik salonda basamakları bile doldurdu ve gösteri inanılmaz bir katılımla izleyenlerden büyük alkış aldı. Buradan da şunu anlıyoruz ki artık Bolulular da böyle etkinlikleri ister duruma gelmiştir. Bizde vatandaşlarımızın bu isteğini gördükten sonra bu tür etkinlikleri bundan sonra daha sık yapma kararı aldık. Bolu’da alt yapı ve üst yapı anlamında birçok çalışma yaptık ve bunları artık yavaş yavaş toparlayacağız. Bütün işlerimizi bitirdikten sonra Bolu yaşanabilecek iller arasında en iyilerinden birisi olacak ve bizde sonrasında Kültürel ve Sanatsal etkinliklere daha çok ağırlık vereceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124