‘Yılın Belediye Başkanı’ Alaaddin Yılmaz

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Buhara Dergisi tarafından ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçildi. Siyaset, Sanat ve İş Dünyası’ndan birçok ismin katıldığı Buhara 3. Medya Ödülleri Töreni’nde,...

‘Yılın Belediye Başkanı’ Alaaddin Yılmaz

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Buhara Dergisi tarafından ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçildi. Siyaset, Sanat ve İş Dünyası’ndan birçok ismin katıldığı Buhara 3. Medya Ödülleri Töreni’nde, Başkan Yılmaz yılın Belediye Başkanı ödülünü yılın kadın milletvekili seçilen AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca'dan aldı.Törende bir ikinci ödül de Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’na verildi. ‘Yılın Sosyal Belediyecilik’ ödülüne layık görülen Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ödülünü Buhara Dergisi Yazı İşleri Müdürü Burçin Öztürk’ten aldı.

 

Bolu Belediyesi, Ankara Aktif Metropolitan Otel’de gerçekleştirilen Buhara 3. Medya Ödülleri Töreni’nde iki ödül birden aldı. Ödül törenine katılan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülüne, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da ‘Yılın Sosyal Belediyecilik’ ödülüne layık görüldü. Ödülünü sahnede ‘Yılın Kadın Milletvekili’ seçilen AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca'dan alan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Belediye Başkanlığı halka hizmet etmek onların hizmetkârı olmaktır. Bizde bu konuda kusursuz bir şekilde Bolu’ya ve Bolululara hizmet etme yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Bolu coğrafi olarak yeryüzünün en güzel yerlerinden birisi ve böylesine güzel bir yerde Allah nasip etti, bende belediye başkanı oldum. Göreve ilk başladığımız zamanlarda şehir böylesine güzel bir doğayla hiç uyumlu değildi. Şehri de doğasıyla uyumlu ve güzel bir hale getirme görevini de Allah’ın bize verdiğini düşündük ve bu yolda çalışmalarımıza başladık. Bugüne kadar halkımıza ve Bolu’ya hizmetkarlık konusunda kusur etmedik ve bu konuda bütün gayretimizi gösterdik. Bundan sonra da bu görevimiz daha da artarak devam edecek ve halkımıza daha iyi hizmet vermek için elimizden geleni yapacağız. Bugün burada böylesine güzel bir organizasyon gerçekleştiren ve ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülüne beni layık gören, Buhara Dergisi’nin bütün çalışanlarına ve organizasyonda emeği olanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

 

Davarcıoğlu ödülünü aldı

 

Başkan Yılmaz’ın ardından sahneye çıkan ve ‘Sosyal Belediyecilik’ ödülüne layık görülen Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’na ise ödülünü Buhara Dergisi Yazı İşleri Müdürü Burçin Öztürk verdi. Ödülü aldıktan sonra konuşma yapan Emine Davarcıoğlu; “Böylesine güzel bir gecede bizleri böyle güzel bir ödüle layık gören başta Burçin hanım olmak üzere bütün Buhara çalışanlarına teşekkür ediyorum. Sosyal Belediyecilik anlamında bu güne kadar birçok çalışmamız oldu ve bunların başında da Umut Evi gelebilir. Türkiye’de ilk Umut Evi’ni Bolu’da açarak hizmete geçirdik. Aile içinde şiddet gören kadınlarımıza hukuksal ve psikolojik anlamda destek veriyoruz. Bu tür çalışmalarımız bundan sonra da artarak devam edecektir” şeklinde konuştu. Vatan Şaşmaz ve Çiğdem Tunç'un sunuculuğunu yaptığı törende ayrıca, Ahmet Özhan’a ‘Yılın En İyi Türk-Sanat Müzik Sanatçısı’, Yonca Evcimik’e ‘Yılın Hayvansever Sanatçısı’, Gökhan Türkmen’e ‘Yılın Pop Müziği Sanatçısı’, Ahmet Selçuk İlkan’a ‘Yılın Şairi’, Cengiz Bozkurt’a ‘Yılın Dizi Oyuncusu’ ve Sabah Gazetesi Yazarı Ali Öcal’a ‘Yılın Spor Yazarı’ ödülleri verildi. Ali Öcal’a ‘Yılın Spor Yazarı’ ödülünü takdim eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Öcal’ı tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.Ayrıca ödül töreni boyunca aynı masada Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile yan yana oturan Bedia Akartürk'e ise "Türk Halk Müziği Onur Ödülü” verildi. Bolu’dan çıkan nadir ses sanatçılarından birisi olan ve onur ödülüne layık görülen Akartürk, ödülünü aldıktan sonra söylediği türkülerle geceye katılanları coşturdu. Israrlara dayanamayan Başkan Yılmaz masadan kalkarak sahnede Bedia Akartürk ile karşılıklı oynadı. Törenin ardından ödüle layık görülenlerle beraber Buhara Dergisi’nin 3. Yıl pastası kesildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128