banner120

“Abdestimden şüphem yok ki rahatsız olayım”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu Olay gazetesi yazarlarından Mustafa Cop’un hazırlayıp sunduğu “Abant Objektif” programında önemli açıklamalar yaptı. “Hakkımda kim ne duydu ve biliyorsa mahkemeye gitsin.”...

“Abdestimden şüphem yok ki rahatsız olayım”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu Olay gazetesi yazarlarından Mustafa Cop’un hazırlayıp sunduğu “Abant Objektif” programında önemli açıklamalar yaptı. “Hakkımda kim ne duydu ve biliyorsa mahkemeye gitsin.” Diyen Yılmaz “CHP Milletvekili Tanju Özcan’da benimle ilgili yolsuzluk iddialarında bulunuyor. Ona da şunu söylüyorum; Eğer avukatlıktan anlamıyorsa avukat parasını ben vereceğim. Eğer avukatsa benim kendisi gibi dokunulmazlığım yok hemen neticeye gitsin. Ben çok rahatım ve hiç abdestimden şüphem olmadı.” Dedi.

 

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz her hafta Abant TV ekranlarından yayınlanan “Abant Objektif” programının canlı yayın konuğu oldu. Programda Bolu Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler ve devam eden çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz program sunucusu Gazeteci-Yazar Mustafa Cop’un da gündeme ilişkin sorduğu soruları yanıtladı.   İlk olarak İzzet Baysal Caddesi'nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "İzzet Baysal Caddesi, üniversite öğrencilerinin değimiyle mecburiyet caddesiydi. Yani Valilik ve Belediye önünde sıkışmış bir alandı. Bizde bu caddeyi bu halinden kurtararak artık son şeklini veriyoruz. Çok uzun çalışmalar neticesinde bu cadde ile ilgili ihalemizi yaptık. Netice itibarıyla da müteahhit çalışmalara başladı ve belli bir noktaya getirdi. Caddede ki çalışmalarda biraz gecikmemizin sebebi şu oldu. Kent Meydanı’nda ki projenin Anıtlar Kurulu’ndan onaylanması gerekiyordu onayını geç aldığımız için çalışmalarda bazı aksamalar oldu. Şu anda caddenin bir bölümünün ışıklandırılması ve ağaçlandırılması yapıldı. Şu anda yine caddede bulunan işyerlerinin birbiri arasında kot farkları vardı. Onunla ilgili çalışmalar da yürütülüyor. Bu çalışmalarında tek elden yürütülmesini istiyoruz ki estetik bir görüntü olsun. Şu anda İzzet Baysal Caddesi’nde yürütülen çalışmalar cila çalışmalarıdır. Bu cila çalışmaları bittikten sonrada 3-5 yılda bir oynamalar olsun istemiyoruz. Yapılan çalışmanın kalıcı olmasını istiyoruz. Şu anda Bolu’da kış ayları yaşandığı ve bu süreninde iş çalışmalarından sayılmadığı için bir beklenti içerisindeyiz. Ama havaların iyi gittiği günlerde ihaleyi alan firma çalışmak isterse bizde ona yardımcı oluyoruz ki bitimini öne çekebilelim” dedi.

   

“Vatandaşı 18. Madde ile ilgili yanlış yönlendiriyorlar”

  

 Programda 18. Madde uygulamaları ile ilgili de bilgiler vererek konuşmasına devam eden Başkan Yılmaz, "Bu kadar adil ve teknik bir konuyu sanki belediyeler vatandaşların malını almak için kullandıkları bir maddeymiş gibi algılanması ve algılatılması tamamen yalandan ibarettir. Hadiseyi bilmeden sırf birilerini karalamak için kullanırsanız yanlış yaparsınız. Vatandaşa da yazık edersiniz çünkü onu da yanlış yönlendirmiş olursunuz.  18. Madde uygulaması çok teknik bir uygulamadır bu uygulamada sizden eğer yüzde 39 aldıysam, bir başkasından bundan fazla alamam. Bizim yaptığımız uygulamalar kadastroya gidiyor. Kadastroda inceleniyor. Yanlışlık varsa geri gönderiliyor.  Bu konuyu, konunun uzmanları olan harita mühendislerinin izah etmesi lazımken herkes bir şeyler yazıp çiziyor. Bu kadar resmi kurum denetiminden geçtiği halde belediyelerin buralardan kendilerine arsa üretiyormuş gibi yazanlar ya bilgi sahibi olup yazsınlar, ya da bilgi sahibi olmadıklarını kabul etsinler” diye konuştu.

“Sırtımızda hiç yumurta küfesi taşımadık”

    Başkan Yılmaz canlı yayında program sunucusu Mustafa Cop’un “Belediye de müfettiş mi var?” Sorusunu da yanıtlayarak, “Bolu Belediyesi’nde müfettişlerin odası hazırdır. Sürekli gelirler, giderler. Bütün hesapları ve şikayetleri incelerler. Biz çok rahat davranıyoruz çünkü sırtımızda hiç yumurta küfesi taşımadık. Bu kadar net olduğumuz için rahat hareket edebiliyoruz. Onun içinde şunu söylüyorum ki, hakkımda kim ne duydu ve biliyorsa mahkemeye gitsin. Yine Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Tanju Özcan’da benimle ilgili yolsuzluk iddialarında bulunuyor. Ona da şunu söylüyorum; Eğer avukatlıktan anlamıyorsa avukat parasını ben vereceğim. Eğer avukatsa benim kendisi gibi dokunulmazlığım yok hemen neticeye gitsin. Bolu Belediyesi bütün hesapları didik didik edilen tek belediyedir. Çok rahatım ve hiç abdestimden şüphem olmadı. Bu güne kadar o kadar çok iş yaptık ki ayağımıza hiç çelme takılmadıysa iyi niyetimizden dolayı Allah’ın bize yardım etmesiyle olmuştur” dedi. Başkan Yılmaz konuşmalarının ardından program esnasında vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124