“AKP’nin açılım politikalarının iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz”

MHP Genel başkan adayı Ahmet Çakar 4 Kasım kongresinden partilerinin güçlenerek çıkacağını MHP’nin dün olduğu gibi bugünde Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü savunduğunu...

“AKP’nin açılım politikalarının iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz”

MHP Genel başkan adayı Ahmet Çakar 4 Kasım kongresinden partilerinin güçlenerek çıkacağını MHP’nin dün olduğu gibi bugünde Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü savunduğunu söyledi.

 

MHP Genel başkan adayı Ahmet Çakar MHP Bolu il teşkilatını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.1999 yılında MHP İstanbul Milletvekili seçilerek TBMM Başkanlık Divan Üyesi İdare Amiri olarak görev yapan ve Bahçeli’ye yakınlığıyla bilinen Ortadoğu gazetesinin bir dönem imtiyaz sahipliğini üstlenen Çakar Bolu’nun gezdiği 41. İl olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı.4 Kasım’da yapılacak olan MHP 10.Olağan kongresi öncesinde 40 ili dolaştığını ve MHP’ye büyük bir ilginin olduğunu söyleyen Çakar; “4 Kasım öncesinde teşkilatlarımızın durumunu çok iyi bulduğumu söylemeliyim. Ülkemizde bazı kesimler yazar ya da aydın kimliği adı altında Türkiye’nin federatif bir yapıya bölünmesinin iyi olacağını savunmaktadırlar. Bu, Osmanlı imparatorluğu döneminden beri sahneye konulan ve ülkemizin bölünmesinden başka bir işe yaramayacak olan sinsi bir plandan başka bir şey değildir. Osmanlı’nın yumuşak karnı nasıl Mısır’sa, Türkiye Cumhuriyeti’nin yumuşak karnı da Doğu ve Güneydoğu’dur. O yüzden bu konuda çok dikkatli olmalıyız. Türk ve Kürt birbirinin kardeşidir. Bugüne kadar bu birliktelik bozulmamıştır. Bundan sonrada bozulmayacaktır. Federatif yapı ya da özerklik isteyenler Yugoslavya örneğini akıllarından çıkarmasınlar. Yugoslavya Tito zamanında bütün bir ülke iken bu tür oyunlarla Yugoslavya’yı parçaladılar. Aynı oyunlara gelmemek için dikkatli olmalıyız. Bu bağlamda AKP’nin açılım politikalarının iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. İkiz yasalarda her halkın kendi iktidarını tayin etme hakkı vardır deniliyor. Kurtuluş savaşını yapan Anadolu halkı yıllar önce kendi kaderini tayin etmedi mi? Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı imparatorluğunun küllerinden doğmadı mı? Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER