“Artık çile döneminin sonuna geldik”

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın Bolu halkının son 3 yıldır altyapı çalışmaları nedeniyle çok bunaldığını çekilen sıkıntıların sonuna gelindiğini söyledi. Sayın; “Artık çile döneminin...

“Artık çile döneminin sonuna geldik”

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın Bolu halkının son 3 yıldır altyapı çalışmaları nedeniyle çok bunaldığını çekilen sıkıntıların sonuna gelindiğini söyledi. Sayın; “Artık çile döneminin sonuna geldik. Üst yapıdaki çalışmalar herkesin gördüğü gibi başladı. 2013 yazında çok daha rahat ve konforlu bir kentte yaşayacağız.” Dedi.

 

 

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın İzzet Baysal caddesinde devam eden çalışmaların Kasım ayı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. Sayın; “Şimdi sonbahardayız önümüzde kış mevsimi var. Kış mevsimi inşaat çalışmaları için uygun olmayan bir mevsim. İzzet Baysal caddesi Kasım sonuna bitecek. Kardelen meydanı ve Kültürpark projesi önümüzdeki yıl tamamlanacak. Bolu çok yoğun bir altyapı çalışması ile karşı karşıya.”dedi.” Yıllardır yapılamayan ve altyapıyla ilgili birçok eksikliği Bolu belediyesi gidermeye çalışıyor” diyen Sayın; “  Kolay kolay her siyasetçinin cesaret edemeyeceği bu çalışmalar haliyle seçmenlerimize sıkıntı veriyor.3-4 seneden beri gerçekleştirilen doğalgaz, yağmurlama suyu, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmaları Bolu insanının sıkıntılı günler geçirmesine neden oldu. Bundan doğal olarak Bolu halkı çok rahatsız oldu. Ancak bundan kaçış ve kurtuluş yoktu ve bunun yapılması gerekiyordu. Bu çilenin çekilmesi gerekiyordu. Artık biz çile döneminin sonuna geldik. Çileler bitti ve üst yapıdaki çalışmalar herkesin gördüğü gibi başladı. Bolunun çeşitli sokaklarına 380.000 m2 parke taşı döşeniyor. Şu anda bunun yarısı döşenmiş vaziyette yarısı da önümüzdeki bu mevsim içinde döşenecek. Yaklaşık 50.000 ton asfalt atılacak. Bunun bir kısmı atılmaya başlandı bile. İnşallah 2012-2013 kış sezonuna girdiğimiz zaman bir önceki dönemde çektiğimiz sıkıntıları çekmeyeceğiz. Bahse konu olan çalışmaların % 80’ni geride kalmış olacak. Dolayısıyla 2013 yazında çok daha rahat ve konforlu bir kentte yaşayacağız.” Şeklinde konuştu.

 

 

Başkanda bu durumdan şikâyetçi

 

Belediyenin çalışmalarının halka aktarılması noktasında çeşitli sıkıntılarının olduğunu söyleyen Ömer Sayın; “Belediyemizin Vatandaşın bilgilendirme noktasında çeşitli sıkıntıları var, sayın başkanla da bunu paylaştım. Kendisinin de bu durumdan şikayetçi olduğunu biliyorum. İzzet Baysal caddesindeki çalışmalar başlamadan önce belediye yetkilileri teşkilatlarımıza sunum yaptılar. O yüzden bizde proje hakkındaki düşüncelerimizi kamuoyu ile rahatça paylaşabiliyoruz. İzzet Baysal caddesindeki çalışmalar bittiğinde taraflı tarafsız herkesin takdirle karşılayacağı bir yer olacaktır.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128