“Bolu için simitçi oldum üye mi olmayacağım?”

AKP üyesi Abdullah Uzun dün Baro evinde gerçekleştirdiği basın toplantısında MHP Bolu il başkanı Mustafa Ramazan’a cevap verdi. Uzun, Ramazan’a seslenerek; “Allah korkusu olan her tabelanın altında keneci de olurum,...

“Bolu için simitçi oldum üye mi olmayacağım?”

AKP üyesi Abdullah Uzun dün Baro evinde gerçekleştirdiği basın toplantısında MHP Bolu il başkanı Mustafa Ramazan’a cevap verdi. Uzun, Ramazan’a seslenerek; “Allah korkusu olan her tabelanın altında keneci de olurum, simitçi de olurum, Hes’çide olurum. Hayatımın hiçbir evresinde inandığım değerleri sorgulamadım” dedi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi üyesi Abdullah Uzun MHP Bolu il Başkanı Mustafa Ramazan’ın kendisiyle ilgili olarak yaptığı basın açıklamasını hayretler içerisinde okuduğunu söyledi.20 yıldır siyasi yaşamın içinde olduğunu vurgulayan Uzun;  İl Başkanlığı makamına gelmiş bir arkadaşın bu düzeyde olduğu fikri ne benim ne Bolu halkının nede ülkücü camianın kabullenebileceği bir düşüncedir.Sayın Mustafa Ramazan, her satırında Abdullah Uzun kelimeleri geçen basın toplantısıyla Abdullah Uzun’u merak etmiştir.Ben Refah Partisinde 1994 de görev yaptım.Fazilet Partisinde 1999 da görev yaptım..Saadet Partisinde 2001 de görev yaptım.Has Partide 2010’da görev yaptım.Şu anda da 22 Eylül’den beri Ak Partiliyim.Ben Gerede’de “keneci” Abdullah Uzun oldum,Ben Hükümet meydanın da “simitçi” Abdullah Uzun oldum,Ben Seben de “HES ci” Abdullah Uzun oldum,Ben Göynük de hayvan ölümlerinde “veteriner” Abdullah Uzun oldum,Ben Mengen de “çevreci” Abdullah Uzun oldum.Bu sıfatları alırken partilerimin tabelaları farklıydı..Değişmeyen ne oldu?Sadece Bolu’nun Hak’ları,Milletin Dua’sı Allah’ın rızası” biçiminde konuştu.

 

“Bolu sevdam değişmeyecektir”

“Hayatımın hiçbir evresinde inandığım değerleri sorgulamadım” diyen AKP üyesi Abdullah Uzun; “ Hiç bir zaman aktörlere karşı olmadım. Hep senaryoya karşı oldum. Yeri geldi, karşı görüşlü partili arkadaşlar ile bile aynı meydanda aynı amaç için imza topladık. Yeri geldi başka siyasi partide hakkı yenenlerin hakkını savunduk.

Peki, o zaman neydi derdimiz. Yine Bolu’nun Hak’ları… Ben yıllardır Bolu için, halkımız için siyaset yaptım, yine yapacağım. Tabelalar değişse bile, inandığım değerler ve Bolu sevdam değişmeyecektir.” Dedi.

 

Keneci de olurum, simitçi de olurum, Hes’çide olurum

Adalet ve Kalkınma Partisi üyesi Abdullah Uzun sözlerini şu şekilde tamamladı;”Bana bu eleştirileri yapan arkadaşım, kaloriferli odalarda masa başı basın açıklaması yapmanın dışında Bolu için, halk için kendisine hangi sıfatları taktırmıştır? Ben Sayın Mustafa Ramazan’ın iyi bir şey yaptığında kendisine iyi Mustafa derim. Yaptığı yanlış işte yanlış Başkan derim. Bu bizim adamımız, bizim partilimiz diye susmam. Görmemezlikten gelmem. Dünde böyleydi bugünde böyle yarında böyle olacaktır. Allah korkusu olan her tabelanın altında keneci de olurum, simitçi de olurum, Hes’çide olurum. Ayrıca, kendi partimde bir yerlere gelebilmek için, Büyük Kongre öncesi Ankara’ya çalışıyormuş mesajı vermek için de hiç hesap yapmadım, başkasının şahsı üzerinden de ucuz siyaset yapmadım. Tribünlere de oynamadım. Kaloriferli odalara da hapsolmadım. Eminim şimdi, Sayın Mustafa Ramazan bunların nedenini merak etmiştir. Hemen cevaplayayım. Çünkü benim adım Abdullah Uzun…”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128