“Bu durum acziyetin resmidir”

Haber; Duygu Kaya   CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan PKK tarafından kaçırılan kamu görevlilerinin sağ salim ailelerine ulaşmalarının sevindirici bir gelişme olduğunu, teslim sırasındaki görüntü ve fotoğrafların...

“Bu durum acziyetin resmidir”

Haber; Duygu Kaya

 

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan PKK tarafından kaçırılan kamu görevlilerinin sağ salim ailelerine ulaşmalarının sevindirici bir gelişme olduğunu, teslim sırasındaki görüntü ve fotoğrafların ise Türk Milletini derinden yaraladığını söyledi.

 

 

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan PKK terör örgütü tarafından kaçırılan, uzunca bir süredir rehin tutulan kamu görevlilerinin serbest bırakılmasına ilişkin görüntülerin kamuoyuna yansıdığını söyledi. Özcan; “Kamuoyuna yansıyan görüntülerde PKK Terör örgütünün sözde yetkilileri sanki ellerindeki rehineler, bir savaş esiriymiş gibi PKK’nın işbirlikçisi olan BDP Milletvekillerine tutanak ile teslim edilmiş, BDP milletvekilleri de terör örgütünün bayrağı altında imza atmak suretiyle kamu görevlilerini teslim almışlardır. Öncelikle belirtmeliyim ki, kaçırılan kamu görevlilerinin sağ salim ailelerine ulaşmaları bizleri sevindirmiştir. Ancak teslim sırasındaki görüntü ve fotoğraflar Türk Milletini derinden yaralamıştır. Öyle anlaşılmaktadır ki, terör örgütü kaçırdığı kamu personelinin serbest bırakılması karşılığında, önemli tavizler de almıştır. Yaşananlar da, bu şovun Oslo veya İmralı’daki mutabakatlar doğrultusunda gerçekleştiğini göstermektedir.  Basına ve kamuoyuna yansıyan bu görüntüler ile ilgili olarak, üzülerek belirtmeliyim ki; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin terör örgütü önünde diz çöktürülmüştür. Bu durum acziyetin resmidir.” Dedi.

 

Halkımızdan yaşananları dikkatle irdelemesini bekliyorum

 

Özcan; “Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümeti ile PKK terör örgütü arasında doğrudan yürütülen görüşmelerin geldiği nokta bu resim ve görüntülerle özetlenebilir. Recep Tayyip Erdoğan olarak Türk Milletine dönüp “Ben dünya lideriyim. Türkiye’yi büyük devlet yapmak peşindeyim.” diyeceksiniz sonra da eli silahlı teröristlerle aynı masaya oturup terör örgütünü legal bir örgüt gibi değerlendirip pazarlık edeceksiniz. Tarih Türk Milletinin her bireyine bu günlerde çok önemli sorumluluk yüklemektedir. Halkımızdan yaşananları dikkatle irdelemesini bekliyorum. Süreç ile ilgili kamuoyuna yansıyan tutanaklar göstermiştir ki, bu görüşmelerin terörü bitirme, PKK’yı tasfiye etme amacı yoktur. Bu görüşmeler Tayyip Erdoğan’ı başkan yapmak, Apo’ yu özgür kılmak, Türkiye’yi bölmek üzerine kurgulanmıştır.” Şeklinde konuştu.

 

Artık teröriste, terörist demek bile maalesef yadırganıyor

 

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan sözlerini şu şekilde tamamladı; “11 yıllık AKP iktidarı Türkiye’yi, terör örgütü ile masaya oturma noktasına gelmiştir. Bu dönemde terörle mücadele edenler zindana atılmış, teröristler ise baş tacı yapılmıştır. Öyle günlerden geçiyoruz ki, artık teröriste, terörist demek bile maalesef yadırganıyor. Tutanakların içeriğini açıklayanların vatan haini, tutanaklarda Türkiye’yi nasıl parçalayacaklarını müzakere edenlerin ise barış güvercini sayıldığı günleri de yaşıyoruz. Ama unutmayınız. Her iktidarın bir sonu vardır. Gün gelecek bugün aziz milletimize bu görüntüleri yaşatanlar tarihteki vatan hainleri bölümünde yerlerini alacaklardır. Hiç kuşkunuz olmasın bu teslimiyetçi zihniyet kısa bir süre sonra yüce divanda hesap verecektir. Bedeli ne olur ise olsun; Milletvekiliniz olarak Atatürkçü kalmaya, Türk Milleti kavramına ve üniter devlete sahip çıkmaya, teröriste terörist demeye, teröristlerin baş tacı edildiği bu tip süreçlere karşı çıkmaya devam edeceğime namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER