“En güzel hizmet insana olan hizmettir”

Hemşirelik Yüksek Okulu öğrencilerine belediyenin projelerini anlatan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz “Geçmişte hastanelere gittiğimiz de itilip kakılıyorduk. Hükümetimizin aldığı kararlar neticesinde, hastanelerde...

“En güzel hizmet insana olan hizmettir”

Hemşirelik Yüksek Okulu öğrencilerine belediyenin projelerini anlatan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz “Geçmişte hastanelere gittiğimiz de itilip kakılıyorduk. Hükümetimizin aldığı kararlar neticesinde, hastanelerde ki hemşireler ve doktorlar hastalara karşı sempatik ve iyi davranıyorlar.”dedi.

 

 

 Abant İzzet Baysal Üniversite Hemşirelik Yüksek Okulu öğrencileri “Sağlığın korunması ve geliştirilmesi” dersi kapsamında Belediye’nin çevre projeleri yerinde inceledi. Gezi sonrası İmarethane Sosyal Tesisi’nde Başkan Yılmaz ile bir araya gelen öğrenciler,  belediyenin çevre projeleri konusunda bilgi aldı. Burada konuşan Yılmaz, coğrafi olarak Allah’ın tüm doğal güzelliklerini verdiği şehrin Bolu olduğunu belirterek, “Ama şehir bu doğaya uygun değil. Bizde şehir merkezini bu coğrafya il uyumlu hale getirmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar yapılan çalışmaların tamamı çevre projesidir. Gördüğünüz gezide yapılan çalışmalar Türkiye’de her belediyenin başarmış olduğu işler değildir, ama bizim de daha çok eksiğimiz var ”dedi. Yılmaz ; “Bizim iddiamız şehri sadece temiz tutmak değil, temiz hale nasıl getiririz. Bu konuda en büyük problem üniversite öğrencilerimiz. Kardelen meydanı önünde çekirdek yemenin önüne geçemediğimiz için bu sene orayı kapatacağım. Üniversite öğrencilerimiz çevre duyarlılığı konusunda bize yardımcı olmaları gerekirken, yardımcı olmadıkları gibi ‘belediyenin işi ne temizlesin’ diyor. ‘Ben kirletirim’ diyor. Kimsenin hiçbir yeri kirletmeye hakkı yok. Dünya’da ileri gitmiş ülkelerde eğer yere çöp atarsanız birisi sizi uyarır. Bizde bu vatandaşlık bilinci tam oluşmadı. Bu konuda hepinizden destek bekliyoruz. Sadece Bolu’da değil başka illerimizde de herkesi bu konuda uyarın“şeklinde konuştu.

 

Türkiye’de yok Avrupa’da yapılması düşünülüyor

 

Şehrin imar şablonunu için revizyon çalışmalarının yapıldığı ifade eden Yılmaz, “Bu çalışma yoğun sürdüğü için sıkıntılar çıkabiliyor. 2-3 yıldır alt yapı çalışması nedeniyle her yeri kazdık. Bunların hepsi çevre projesidir. Su ile ilgili bir örnek vermek gerekirse, Bolu ‘da bir içme suyu şebekesi var bunu tamamını yeniden yaptık ve bitirdik. Bir Kökez suyu şebekesi var bir de Türkiye’de olmayan, Avrupa’da düşünülen kullanma suyu şebekesi var. Arıtma Tesislerimizle Bolu’ya kaliteli su vermeye başladık. Atık su tesisini kurduk ve artık Büyüksu’da yüzülebilir, balık tutabilirsiniz. Sosyal ve Kültürel faaliyetler açısından da Umut Evi’ni hizmete sunduk. Etüt salonlarımız mevcut. Aileler çocuklarını göndererek burada ödevlerine yardımcı olma konusunda yardımcı oluyoruz. Şu anda bulunduğunuz tesislerde para geçmiyor. Bu tesislerin kapısı sizlere her zaman açık. Buraya gelerek yardımcı olabilir ve dersine çalışabilir istediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz. Şu anda bir fitness salonu yapıyoruz. Bir fitness salonunda bulunması gereken bütün özellikler olduğu gibi, içinde hamamı, saunası, jakuzisi, buhar banyosu ve yüzme havuzu da var.  Böyle kapsamlı bir tesisi de Türkiye’de bulamayabilirsiniz.’’dedi.

 

İnsanı düzgün olunca hizmet etmekten zevk alıyoruz

 

“Türkiye’de ve Dünya’da Bolu halkı kadar düzgün insan yoktur” diyen Başkan Yılmaz; “Bunu politika ile uğraşanlar hep söyler nedeni ise oy alacak, seçime girecek. Benim öyle bir beklentim hiç olmadı. Doğa güzel olunca o doğanın insanı da güzel oluyor. İnsanları güzel olunca da biz hizmet etmek den zevk alıyoruz” şeklinde konuştu. Öğrencilere öğütler veren Başkan Yılmaz,” İşinizi sevin. Çünkü geçmişte hastanelere gittiğimiz de itilip kakılıyorduk. Ancak mevki makam sahibi olacaksınız ki o zaman herkes etrafınız pervane olurdu. Hükümetimizin aldığı kararlar neticesinde, hastanelerde ki hemşireler doktorlar hastalara karşı sempatik ve iyi davranıyorlar. Bu çok önemli. Bu şu anda doktor ve hemşirelerimizde çok memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Sizler de okulunuzu bitirdiğiniz birer melek olacaksınız. Siz müşfikliğinizi hiç kaybetmeyin. Aslında siz ibadet ediyorsunuz. Düşmüş ve sıkıntıda olan bir insana güler yüzünüz ile ibadet ettiğinizin farkına vararak çalışın. Hastalandığınız zaman her şey umut oluyor. Annesini babasını terk etmiş insanlar var. Hiçbir ihtiyaçlarını görememelerine rağmen hastanedeki hemşirelerimiz ve doktorlarımız müthiş bir şefkatle onları kucaklayıp yardım ediyor.  En güzel hizmet insana hizmettir" diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128