“Eski Zaman Rüyası” “Cazibe Merkezi” Oldu…

Göynük Belediyesi'nin Türkiye çapında yürüttüğü tanıtım çalışmalarıyla “yıllardır bünyesinde barındırdığı değerleri ve güzellikleri”  anlatma fırsatı bulan Göynük,...

“Eski Zaman Rüyası”  “Cazibe Merkezi” Oldu…

Göynük Belediyesi'nin Türkiye çapında yürüttüğü tanıtım çalışmalarıyla “yıllardır bünyesinde barındırdığı değerleri ve güzellikleri”  anlatma fırsatı bulan Göynük, son zamanlarda adından en fazla söz edilen yaşam merkezlerinden biri haline geldi.  Göynük sadece turistik güzellikleri ile değil, yatırım fırsatları ile de yurtiçi ve yurtdışında dikkat çekiyor, giderek artan bir talep ve ilgiyle karşılaşıyor.

 

Tarihten damıtılarak gelen güzellikleri itinayla korumayı başaran Göynük, Göynük Belediyesi’nin bu güzel ilçe için yürüttüğü kapsamlı tanıtım çalışmaları ile ulusal basının ilgi odağı haline geldi. Sayısız tv programına, gazete haberine, köşe yazısına konu olan Göynük, tüm Türkiye’de ilgi odağı olan turizm merkezlerinden biri oldu. Göynük, son dönemlerde kamu ve özel sektörden de çok sayıda önemli konuğu ağırladı.Göynük Belediyesi’nin katkılarıyla giderek daha çok filme ev sahipliği yapan Göynük,  yeni bir film platosu olma yolunda hızla ilerliyor. Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren ´´El Yazısı´´ filmine ev sahipliği yapması Göynük’ün daha çok insan tarafından keşfedilmesine olanak sağlarken; Dubai'de faaliyet gösteren Abu Alhaj Holding’in yatırım yapmak için ilçeyi ziyaret etmesi de Göynük’ün cazibe merkezi olma yolunda kat ettiği mesafeyi gösteriyor.Göynük, Hürriyet Gazetesi Yazarı ve CNNTürk “Yol Üstü Lezzet Durakları”  Programı yapımcısı usta gazeteci Mehmet Yaşin tarafından da bu hafta yayınlanan Hürriyet Seyahat ekinde tüm Türkiye'ye "Eski Zaman Rüyası Göynük” sözleriyle tanıtıldı.Özgün ve bozulmamış mimarisiyle kendisini ziyaret edenleri adeta bir zaman yolculuğuna çıkaran Göynük, bugün binlerce insanın seyahat rotasında yerini almış durumda. Doğal güzellikleri ile fotoğrafçıların uğrak yeri haline gelen Göynük, İstanbul ve Ankara’ya olan yakınlığıyla da hafta sonları için ideal bir kaçış mekanı niteliği taşıyor.

 

İş dünyasının da takibinde

 

Göynük, yatırım potansiyeliyle de birçok işadamı ve girişimcinin “yakın takibine girmiş” durumda. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş’la, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Halit İnci geçtiğimiz günlerde ilçeye yaptığı ziyarette, Göynük’teki yatırım fırsatlarına dikkat çektiler. Uluslararası arenada emlak, lojistik, tarım ve teknoloji alanlarında faaliyet gösteren Abu Alhaj Holding Genel Müdürü Mohammad Abu-Alhaj da, geçtiğimiz günlerde Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ı ziyaret ederek, ilçede yatırım yapma isteğini dile getirdi. Çok sayıda yerli ve yabancı yatırımcının da Göynük’te inceleme yaptığı öğrenildi.

 

Usta Gazeteci Yaşin'in kaleminden "Eski Zaman Rüyası Göynük"

 

Ulusal basının yoğun ilgisi ile Türkiye gündemine taşınan Göynük, son günlerde birbiri ardı sıra medyadan ünlü konukları ağırlıyor.Usta Gazeteci Yazar Mehmet Yaşin de bu hafta yayınlanan Hürriyet Gazetesi Seyahat Eki'nde Göynük'ü “Eski Zaman Rüyası Göynük” başlığı ile okurlarına tanıttı. Yaşin, iki tam sayfa yayınlanan yazısında Mudurnu’ya da yer verdi. “Mudurnu’nun yorgun evleri Göynük’ün pırlanta gölleri” diyen Yaşin, Göynük'ü  "Doğayı bir çerçevenin içinden seyrediyor gibiydim. Nedense tüm çirkinlikleri, bu çerçevenin dışında bırakıyordum. O görünmeyen dikdörtgenin içine yerleştirdiklerim hep güzel şeylerdi... Bulunduğum yerden, Göynük’ün resmini seyrediyormuş gibi oldum. Tablodaki her şey, dengeli, yerli yerindeydi. Abartılı renk yoktu. Bahar güneşi, yumuşak ışıklarıyla resme bir başka güzellik katmıştı. En kısa zamanda Göynük'e ve Sünnet Gölü'ne bir daha gitmek niyetindeyim... Yanıma kitaplarımı alıp, yeşilliklerin arasında kaybolma planları yapıyorum"  sözleriyle okurlarına anlattı.Göynük'ü "vadideki tabloya" benzeten Yaşin, "Çıldırmış bir doğanın ortasından Göynük'e doğru gidiyordum... Dar ve yokuşlu sokakları tırmanırken, gördüğüm evlere hayran olmamak elde değildi" diyerek okurlarını Göynük'e davet etti. Göynük, önümüzdeki günlerde Mehmet Yaşin’in CNNTürk’te yayınlanacak “Yol Üstü Lezzet Durakları” programında da yer alacak…Kanal 24’de her çarşamba yayınlanan  “Tak Sepeti Koluna” kültür ve gezi programının geçen hafta ekrana gelen bölümünde de Göynük tüm yönleriyle ve güzellikleriyle izleyicilerle buluştu. Yazar ve araştırmacı Tijen İnaltong ile program ekibi Göynük’e olan hayranlıklarını gizleyemedi ve Göynüklülerin misafirperverliğine vurgu yaparak ilçeden ayrıldı.TRT Müzik’te yayınlanan ve halk kültürünün güzel örneklerinin aktarıldığı "İlden İle, Dilden Dile Manilerimiz" programında da geçtiğimiz günlerde Göynük'e geniş yer ayırdı.

 

Bu yıl daha da coşkulu kutlanacak

 

Göynüklülere bir güzel haber de geçtiğimiz günlerde Ankara'dan geldi. Bolulu ve Göynüklü siyasetçilerle birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan,  Erdoğan'ın Göynüklülere selam gönderdiğini söyledi. Başbakan Erdoğan'ı 26-27 Mayıs'ta düzenlenecek olan “Akşemseddin Hazretleri Anma Günü Etkinlikleri”ne davet ettiklerini belirten Kazan, Erdoğan'ın programının uygun olması durumunda etkinliklere katılacağını söylediğini açıkladı.

 

“Daha iddialı projelerle yolumuza devam edeceğiz”

 

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan da bir açıklamayla Göynük'e yönelik son dönemde artan ulusal ve uluslararası ilgiyi değerlendirdi. Kazan ; "Göynük, tek bir alanda değil, birçok alanda büyük bir potansiyeli bünyesinde barındıran bir yaşam merkezi. Yaptığımız çalışmalarla bu potansiyelin ortaya çıkmasını ve fark edilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Göynük’e ilgi büyüyor. Son dönemde arka arkaya gelen güzel haberlerse, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Göynük film platosu olma konusunda da, ekonomide cazibe merkezi olma noktasında da, turizmde de iddialıdır ve bu iddiasını da sürdürecektir. Biz de Göynük'e daha çok yatırım çekebilmek için, ilçemizin marka değerini daha da artırmak için geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz. Çok sayıda yatırımcı Göynük’te fizibilite çalışması yapıyor. Sahip olduğumuz potansiyeli iş dünyası da görmeye başladı. Göynüklüler çok mutlu. Artık geleceğe daha güvenle bakıyoruz. Alt yapımızı güçlendirmek için çalışıyoruz. Göynük için, daha iddialı projelerle yola devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128