banner120

“İlklerin hastanesi” Bolu halkının hizmetinde

Özel Fatma Hatun hastanesi Yönetim Kurulu başkanı Cavit Demir hastanelerinin kısa bir gelecekte Bolu’nun en önemli hastaneleri arasında yer alacağını söyleyerek; “Çağsu’nun bir marka değeri vardır, Fatma...

“İlklerin hastanesi” Bolu halkının hizmetinde

Özel Fatma Hatun hastanesi Yönetim Kurulu başkanı Cavit Demir hastanelerinin kısa bir gelecekte Bolu’nun en önemli hastaneleri arasında yer alacağını söyleyerek; “Çağsu’nun bir marka değeri vardır, Fatma Hatunda bu nokta da bir marka olacaktır” dedi.

 

Özel Fatma Hatun hastanesi basın mensuplarına tanıtıldı. Düzenlenen basın açıklamasına Yönetim Kurulu başkanı Cavit Demir İşletme direktörleri Reşat Ayaz, Mustafa Mutlu Ahmet Aktepe ve Başhekim Fahrettin Yılmaz katıldı. Özel Fatma Hatun hastanesi Yönetim Kurulu başkanı Cavit Demir Bolu İline yeni bir hastaneyi kazandırdıklarını söyleyerek; “Özel Fatma Hatun hastanesi, 75 yataklı A grubu bir hastane 3. Basamak yeni doğan  ünitesi olan Bolu’da ilk hastane. Hastanemizin alt yapısı olarak baktığımızda İlimize çok güzel bir hastane kazandırıldı. Bu gün bir çok insanın korkulu rüyası olan kapalı MR fobisi olanlar için hastalarımıza yarı açık MR getirdik hastalarımız rahatlıkla korku ve endişe duymadan yarı açık MR’dan faydalanabilirler. Yine hastanemiz bünyesine getirdiğimiz Tomografi cihazı çocuklarda bulunan diş bozukluklarında sadece bizim hastanemizde olan bir tomografi cihazı tabi bu Bolu’da yaşayan insanlar için çok güzel bir imkan bir fırsattır.” Dedi.

 

Gecesini gündüzüne katan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum

 

Hastanenin kuruluşunda birçok insanın emekleri olduğunu vurgulayan Demir;”Özellikle ben burada tüm çalışanlarıma çok teşekkür ediyorum. Bunu hep söylüyorum hep de söyleyeceğim eğer bir başarı varsa takım ruhu ile ilgili yoksa Cavit Demir’in tek başına yaptığı bir iş hiçbir zaman olmamıştır olamazda ama sizin ekibiniz iyi ise beyin takımınız iyi ise kadronuz iyi ise başarı her zaman gelecektir ben bu konuda gerçekten gecesini gündüzüne katan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

 

Bolu sağlık yönünden çok şanslı bir il

 

Bolu’nun sağlık yönünden çok şanslı bir il olduğunun altını çizen Demir; “ Türkiye genelinde baktığınızda Bolu’da yaşayan insanlar umarım bunun ne anlama geldiğini biliyorlardır çünkü Bolu gerçekten gerek devlet hastanemiz gerek üniversite gerek özel sektör noktasında hem yatak hem tıbbi cihazdan donanımdan baktığınız da Bolu Türkiye’nin en şanslı ilerinden bir tanesi biz bundan sonra atık Bolu’da sağlık yatırımının özel sektör noktasında son olması noktasındayız Bolu’ya bundan sonra sağlık açısından bir yatırımımız olmayacak ama her zaman kendimizi geliştireceğiz elbette günün gerektirdiği tıbbi cihaz donanım noktasında mevcut hastanelerimizi biraz daha geliştirmeye gayret edeceğiz. Özel Fatma hatun hastanesi artık Bolu’nun hastanesi Bolu halkının hastanesine sahip çıkmasını umuyorum bugün ben işletirim belli bir zaman sonra bir başkası işletebilir hiç önemli değil ama bu hastane yıkılmadıkça yanmadıkça Bolu halkına hizmet verecektir halkımızın bu hastaneye sahip çıkacağını umuyorum. Özel Fatma hatun hastanesinin güzelliği şu şehir merkezinde olması bir çok insanımız Allah göstermesin kalp krizi geçirdiğinde E5’i geçme durumu olmadan en yakın hastaneye 112 aracılığıyla hemen ulaşabilir biliyorsunuz sağlıkta saniyelerin çok büyük önemi var bu noktada şehir merkezinde bir hastane olmasının da çok büyük bir artısı var. Acil servislerden hastanemizde hiçbir ücret alınmamaktadır.” Biçiminde konuştu.

AİBÜ öğrencisinden hiçbir ilave ücret almayacağız

 

Aldıkları yeni bir kararı da basın mensuplarına açıklayan Demir; “İlimizdeki Abant İzzet Baysal Üniversitesinde okuyan öğrencilerimiz var bizler yönetim kurulu kararıyla Üniversitemizde okuyan öğrencilerimizden hiç birinden hastanemiz  fiyat farkı olarak herhangi bir ek ücret almayacağız buradan tüm üniversite öğrencilerimize bunu da duyurmak isteriz çünkü onlar bizim misafirimiz geleceğimiz Bolu’da yaşayan çocuklarımız biz bugün İzzet Baysal Üniversitesinde öğrenci olan hiçbir öğrenciden hastanemizde sağlık hizmeti aldıklarında hem Çağsu’da hem Fatma Hatun hastanesinden ilave hiçbir ücret almayacağız acil servisler devlette olduğu gibi özel sektörde de hiçbir ücret zaten almıyoruz.Bizim hastanelerimize müracaat eden Üniversite öğrencilerimizin hiç birinden ayaktan tedavi, tahlil,yatarak tedavi,ameliyat herhangi bir ücret vermeyecek ama bu sadece Abant İzzet Baysal Üniversitesinde okuyan bizim için misafir kabul ettiğimiz öğrencilerimiz için geçerli onlardan tek isteğimiz öğrenci kimliklerini bize  ibraz etmek durumundalar hastanemizde hiçbir zaman ilave bir ücret ödemeyecekler sadece verecekleri Devletin aldığı 12tl katılım parası acil servislerde ise bu para alınmıyor” dedi.

 

Çağsu’nun Bir Marka Değeri Vardır

 

Özel Fatma Hatun hastanesi Yönetim Kurulu başkanı Cavit Demir sözlerini şu şekilde tamamladı; ”Özel Fatma Hatun hastanesinde bizim hastanelerimizde biz her hekimle çalışmıyoruz doktor seçimi yaparken kariyerine durumuna bakarak seçiyoruz bugün hastanemize bolunun çok sevdiği hepimizin çok sevdiği Üniversitemizden Doçent doktor ortapedi uzmanı Kutay Engin Özturan’ı ve yine Gata’dan organ nakli yapabilen Türkiye’nin sayılı hekimlerinden biri Doç. Dr. genel cerrahi uzmanı olarak Cengizhan beyi bizim ailemizde olan çalışma arkadaşlarımızın hepsi özel seçilmiş kişilerdir tüm kadromuz böyle bunun anlamı şu oluyor bizim sermayemiz hekimlerimiz çalışanlarımız Doktorun iyi ise hemşiren iyi ise insanları mutlu ediyorsunuz tedavilerinden mutluluk duyuyorlar hedefimiz bizim para kazanmak değil önce iyi hizmet verebilmek hak edilen sağlık hizmetini hak eden hekim tarafından hastalarımıza sunalım o noktada daha iyi doktor kadromuzda buraya katılacak refarans hastane olmak kolay değil bugün bir sosyal sigortalar kurumuna baktığınızda sağlık bakanlığına baktığınızda Çağsu’nun bir marka değeri vardır Çağsu bir markadır tabi bunun oluşmasında güzel işlerin yapılması lazım başarılı işlerin yapılması çizginin doğru olması çok önemli inşallah Allah bizi mahcup etmez Fatma Hatunda bu nokta da bir marka olacaktır Bolu halkına hayırlı uğurlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124