“Kamu vicdanı yara almıştır”

MHP Bolu İl başkanı Mustafa Ramazan Ruhsat aşamasındaki imar planında yeşil alan ve yol kısımların yola terklerinin yapılmasının yasal bir zorunluluk olduğunu söyleyerek “ Bu açıdan eski Mimarlar odası başkanı Hüseyin...

“Kamu vicdanı yara almıştır”

MHP Bolu İl başkanı Mustafa Ramazan Ruhsat aşamasındaki imar planında yeşil alan ve yol kısımların yola terklerinin yapılmasının yasal bir zorunluluk olduğunu söyleyerek “ Bu açıdan eski Mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un Bahçelievler Mahallesi Karanfil Sokaktaki villasının önündeki duvarın durumu kamu vicdanını yaralayıcı bir olaydır” dedi.

 

MHP Bolu İl başkanı Mustafa Ramazan geçtiğimiz hafta yapılan Bolu Belediyesi Meclis toplantısında, Meclis üyesi Erhan Beykoz’un eleştirisinin ardından yaşanan diyalogların Bolu siyasi arşivine ilginç mizansenler olarak geçeceğini söyleyerek; “Bunlardan ilki, Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz’ın Bolu halkının sabrıyla ilgili itirafı belleklerde yıllarca yer alacak niteliktedir. Ne diyor Sayın BaşkanımızEvet burada gerçekten yanlış yaptık. Zamanlama hatası yaptık. Önce Cumhuriyet Caddesinden, PTT caddesine kadar alanı yapmamız gerekirdi bunu yapamadık. Bolu insanı nereden gelip gidiyor Vallahi anlamadık. Bolu insanı gerçekten sabırlı, sabırlarını zorladık. 10 gün sonra yolu normal şekle çevireceğiz. Yol güzergâhı Cumhuriyet Caddesinden, PTT caddesine, girecek’ Evet Bolu halkı çok sabırlıdır Sayın Başkan, ama plansız programsız usul ve tekniğe aykırı çalışmalarınız artık Bolu halkının sabrını tüketmiştir. Yerel seçimlerde Bolu halkı bunun cevabını verecektir.” Şeklinde konuştu. Belediye Meclis toplantısında yaşanan diğer bir diyaloga dikkat çeken Ramazan;  Bahçelievler Mahallesi Karanfil Sokaktaki Sayın Hüseyin Özsoy’un villasının önündeki duvarla ilgili meclis diyalogu dikkat çekicidir.Bahçelievler Mahallesindeki yol ve kaldırım genişleme çalışmaları kamulaştırma uygulaması yapılmadan, mahalle sakinlerinin tapulu arsalarının bir kısmını gönüllü olarak Belediyeyi terk etmeleri şeklinde yapılmaktadır. Yüzlerce arsa ve daire sahibi mahallenin gelişmesine katkı sağlayacağını düşündüğü için milyonlarca lira değerindeki arsalarını bedelsiz olarak kamunun kullanımına sunmuşlardır. Mahalledeki yeni binalar ise imar planında yola giden mülkiyetlerini bedelsiz olarak terk etmişlerdir. Şüphesiz ki bu büyük bir fedakârlıktır. Yüzlerce bina ve arsa sahibinin gönüllü olarak yaptıklara terke karşılık, Sayın Hüseyin Özsoy’un kendine ayrıcalık yapılmasını istemesini çok yadırgadığımızı belirtmek isteriz. Gözden kaçan önemli bir hususa değinmek istiyorum. Birkaç yıl önce yapılan iki katlı villanın, ruhsat aşamasında neden yola terk işleminin yapılmamış olmasıdır. Ruhsat aşamasında imar planında yol yeşil alan vs kısımlarını yola terklerinin yapılması yasal bir zorunluluktur. Hele birde Hüseyin Özsoy’un damadı AKP’li Belediye Meclis Üyesi Sayın Basri Gökdemir’in bu olayla ilgili olarak isminin geçmesi ve bu işlemle ilgili dahlinin bulunma ihtimali düşünmek bile istemiyoruz. Çünkü böyle bir olay, kamu vicdanını yaralayıcı bir durumdur. Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları olarak yaşanan bu diyalogları kınıyor ve muhataplarını aklıselime davet ediyoruz. “biçiminde konuştu.

 

AKP İl Başkanını MHP teşkilatları olarak kınıyoruz

 

AKP İl Başkanı Sayın Ömer Sayın’ın Türklükten bahsetmesi ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” veciz sözünün AKP döneminde gururla söylenebilir hale geldiği yönündeki açıklamasını hayret ve şaşkınlıkla karşıladıklarını da sözlerine ekleyen Ramazan;“Siz değil misiniz Türklüğün Anadolu’da yaşayan 36 etnik kökenden biri olduğunu söyleyen? Siz değil misiniz Anayasadan Türklük tanımını çıkarmaya çalışan? Siz değil misiniz PKK’lılar rahatsız oluyor diye dağdan taştan Ne Mutlu Türküm Diyene yazılarını kaldıran? Siz değil misiniz Andımızın sonunda söylenen bu sözden rahatsız olup kaldırmak isteyen? Siz değil misiniz “Siz Ne Mutlu Türküm Diyene” derseniz, PKK’lılarda Ne Mutlu Kürdüm derler diyenler. Küresel güçlerin baskısıyla Türk Devletinin yegâne varlığı olarak kalan Türklüğü tavsiye etmeye çalışan AKP İl Başkanı şimdide utanmadan ve ne yüzle Ne Mutlu Türküm Diyene sözünün AKP döneminde gururla söylendiğini açıklayabiliyor. AKP’nin hangi kongresinde, AKP’nin hangi etkinliğinde bu sloganı kullandınız. Siz ancak Barzani ile gurur duyarsınız. Demagoji yaparak halkla alay eden AKP İl Başkanını MHP teşkilatları olarak kınıyoruz.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128