“Sabahattin Öztürk” davası 18 Nisan'a ertelendi

CHP’li il genel meclisi üyesi Sabahattin Öztürk’ü geçtiğimiz yıl aralarında geçen münakaşa yüzünden tornavida ile öldüren Arif Türkmen’in yargılanmasına başlandı. Mahkemede...

“Sabahattin Öztürk” davası 18 Nisan'a ertelendi

CHP’li il genel meclisi üyesi Sabahattin Öztürk’ü geçtiğimiz yıl aralarında geçen münakaşa yüzünden tornavida ile öldüren Arif Türkmen’in yargılanmasına başlandı. Mahkemede olayı anlatan Türkmen tornavidayı sert bir şekilde öldürmek amacıyla sallamadığını söyledi. Türkmen;” İsteseydim tornavidayı daha sert savurabilirdim ama yapmadım tornavidayı bir kere savurdum” şeklinde konuştu.

 

CHP'li İl Genel Meclisi üyesi Sabahattin Öztürk'ü öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Arif Türkmen’in yargılanmasına başlandı. Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Arif Türkmen’in ile maktulün eşi Huriye Öztürk katıldı. Sanık Arif Türkmen, olayın kazayla gerçekleştiğini, Öztürk'ü öldürme niyeti olmadığını iddia ederek, amacının konuşarak maktulün kendisine neden kötü davrandığını sormak olduğunu söyledi. Olaydan birkaç gün önce İbrahim Kart’ın kendisine iş teklif ettiğini, yorgunluğunu gerekçe göstererek teklifi reddettiğini anlatan Arif Türkmen ''Olay günü İbrahim abi oturduğumuz kahvehaneye gelerek, 'Senin yerine başka birini işe götürdüm, 100 lira yevmiye verdim, 5 yıldızlı otelde konaklattım, sen gelsen sana verecektim' dedi. Bunun üzerine Sabahattin ağabey söze girerek, 'Bunlara neden iş buluyorsun- Bulsan da çalışmaz zaten bunlar. Sosyal yardımlaşmadan para alıyorlar' diyerek küfür etti. Sesimi çıkartmadım. İftardan sonra konuşmak için kahvehaneye tekrar gittim. Geldiğinde koluna girerek, 'Bana neden kötü davranıyorsun, beni neden küçük düşürüyorsun-' dedim, bana hakaret ederek saldırdı. Gözüme ve yüzüme vurdu.'' Şeklinde konuştu. Arif Türkmen, darp edilince pantolonunun arka cebindeki tornavidayı çıkararak salladığını belirterek, olayın ardından kendisinin motoruyla, maktulün de otomobiliyle uzaklaştığını anlattı. Mahkeme heyeti, tanık Hakkı Sarı'nın dinlenmesi için duruşmayı 18 Nisan'a erteledi. Öztürk, geçen yıl 17 Ağustos'ta Sağlık Mahallesi'nde park halindeki otomobilinde yaralı halde bulunmuş ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Arif Türkmen, olayın ardından polis tarafından gözaltına alınmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124