“Türk halkı bu oyuna gelmeyecek”

MHP il başkanı Mustafa Ramazan Türkiye Cumhuriyeti logosunun devlet kurumlarının tabelalarından kaldırılmasına tepki gösterdi. Ayrıca partisinin yeni merkez ilçe başkanını da tanıtan Ramazan, partisinde bayan yöneticilerin...

“Türk halkı bu oyuna gelmeyecek”

MHP il başkanı Mustafa Ramazan Türkiye Cumhuriyeti logosunun devlet kurumlarının tabelalarından kaldırılmasına tepki gösterdi. Ayrıca partisinin yeni merkez ilçe başkanını da tanıtan Ramazan, partisinde bayan yöneticilerin olmamasının nedenine de açıklık getirdi. Ramazan AKP’nin çözüm süreci adını verdiği projeyi “ihanet projesi” olarak nitelendirerek “Türk halkı bu oyuna gelmeyecek” dedi.

 

Haber; Duygu Kaya

 

MHP Bolu il başkanı Mustafa Ramazan il binasında yeni merkez ilçe başkanı Ruhi Doğanöz ve üyelerle beraber bir basın açıklaması yaptı. Ramazan Türk halkı olarak zor günler yaşadıklarını ve son günlerde resmi kurumlardan, devlet kurumlarından Türkiye Cumhuriyetinin kısaltması olan T.C’nin kaldırılmasının Cumhuriyete karşı duyulan öfkeden kaynaklandığını belirtti. MHP ve diğer muhalefet partilerinin basında ve sosyal medyada başlattığı kampanyaların işe yaradığını söyleyen Ramazan, halkın hassasiyetini gören AKP’nin Sağlık Bakanı Sayın Müezzinoğlu’nun yaptığı uygulamadan geri adım attığını ve T.C logosunun tabelalara geri konulacağını söyledi. Mustafa Ramazan anayasanın değiştirilemez ilk 3 maddesini okudu ve şunları söyledi ‘’ Bugün saat 14.00’te AKP çözüm süreci adını verdiği ihanet projesini kendi teşkilat mensuplarına anlatacak, Türkiye’nin nasıl bölüneceğini, sözde Kürdistan’ın kurulması için yeni anayasaya koyacakları Başkanlık ve Eyalet sisteminde üzerlerine düşen vazifelerini anlatacaktır. Saygıdeğer ve kadirşinas Bolu halkının AKP üyesi ya da yöneticisi olsa bile bu oyuna gelmeyeceğine inancımız tamdır. MHP Bolu teşkilatları olarak, her konuda olduğu gibi bu konuda da üzerine düşeni yapacak ve gereken tepkiyi fazlasıyla gösterecektir.’’ Bolu Olay gazetesi köşe yazarı Mustafa Cop’un il ve ilçe merkez yönetim kurulunda bayan üyelerin hiç olmamasını nasıl açıklıyorsunuz şeklindeki sorusuna yanıt veren Mustafa Ramazan ‘’Bildiğiniz üzere kadın kollarımız geçen dönem istifa etti. Bizde il ve ilçede bayan yöneticilerimiz olsun istiyoruz ancak Türkiye’nin toplumsal yapısını biliyorsunuz. Bayanlarımız ev işleri, çocuklar derken partiye gelemiyorlar. Toplantılarımıza katılamıyorlar. Bizde bayan üye arayışı içinde değiliz. Fakat yakın zamanda il ve ilçede bayan yöneticilerimiz olacak.’’ Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER