“Türkiye cumhuriyeti, ilelebet yaşayacaktır”

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın Atatürk’ün ölümünün 74. Yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı. Sayın; “Bıraktığı muazzam eserlerle milletimizin kalbinde sonsuz sevgi ve şükran...

“Türkiye cumhuriyeti, ilelebet yaşayacaktır”

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın Atatürk’ün ölümünün 74. Yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı. Sayın; Bıraktığı muazzam eserlerle milletimizin kalbinde sonsuz sevgi ve şükran ile andığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 74. yılında onu saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 74. yılında saygıyla ve rahmetle andığını ifade ederek açıklamasında şu ifadelere yer verdi;”Türk Milletinin yüz yıllarca hüküm sürdüğü Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırarak, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 74. yılındayız. Şükran, rahmet ve minnetle andığımız Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti, işaret ettiği yolda ilelebet yaşayacaktır. Büyük lider Atatürk’ün de ifade etmiş olduğu “Cumhuriyet yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir, Cumhuriyet fazilettir” sözü bizler için bir pusuladır. Bizler, bırakmış olduğu bu emanete aynı ruh ve şuurla sahip çıkarak, işaret etmiş olduğu yolda milletimizi ve devletimizi muasır medeniyetlere ulaştırmak ve Cumhuriyetimizi daha yükseklere taşımak için var gücümüzle bugün olduğu gibi çabalıyor bundan sonra da çabalamaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bıraktığı muazzam eserlerle milletimizin kalbinde sonsuz sevgi ve şükran ile andığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.600 yıl Anadolu topraklarında hüküm sürmüş yüce Türk milletini, Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırarak, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 74. yılındayız. Şükran, rahmet ve minnetle andığımız Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eserim dediği demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, işaret ettiğin yolda ilelebet yaşayacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124