85 artı aşılandı, sıra 65 yaşta

Bolu Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü COVID-19 Çağrı Merkezi tarafından aranan ve aşı olmak istediğini belirten 85 yaş üstü vatandaşların aşılanmalarına, sağlık ekiplerince evlerinde, hafta sonu da dahil olmak üzere başlandı.

85 artı aşılandı, sıra 65 yaşta

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki günkü koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Şu ana kadarki çalışmalarda 1 milyondan fazla vatandaşımız aşılandı. Aşı programının birinci aşamasında 980 binden fazla sağlık çalışanı aşı oldu. Salı günü huzurevlerinde ve bakım evlerinde kalan vatandaşlarımızla bu vatandaşlarımızın bakımında görev alan personelin aşılanmasına başlandı. 90 yaşından büyük vatandaşlarımız için de sağlık ekipleri evlerine giderek aşı uygulamasını yaptı. 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacak” açıklaması yapmıştı. Bakan Koca’nın bu açıklamasının ardından dün sabahtan itibaren 85 yaş üzerindeki vatandaşlar evlerinde aşılanmaya başlandı. Hekim ve uzman sağlık personeli, tam teçhizatlı olarak evlere gidip aşılamaları yaptı.

Polisler, askerler, öğretmenler

Birkaç gün içinde aşılama 80-84 grubu, 75-79 yaş grubu gibi aşağıya doğru devam edecek ve 65 üzeri grubun aşılanması tamamlanacak. Sonrasında ikinci grup başlıyor. İkinci grupta yaş kriterine göre, 50-64 yaş arası olanlar var. Devamında ise hizmet önceliği olan askerler, polisler, öğretmenler, öğretim elemanları ve gıda sektöründe çalışanların aşılanacağı düşünülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124