9. sınıf öğrencileri ders başı yapıyor

Bolu İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl 9. Sınıfa başlayacak merkezde 3 ve Gerede ilçesinde 3 olmak üzere toplam 6 okulda öğrenim görecek öğrenciler Çarşamba gününden başlayarak 3 gün okula gidecekler.

 9. sınıf öğrencileri ders başı yapıyor

Ortaöğretim Kurumlarında eğitim öğretime başlayan 9. Sınıf öğrencilerine, eğitim yılı başlamadan üç gün önce okulun fiziki, sosyal ve idare birimlerini, kurallarını, işleyişini tanıtmak, öğrencilerin okul ortamının ayrılmaz bir parçası olarak okula ve çevreye etkin olarak uyum sağlamalarına katkıda bulunmak amacıyla “Orta öğretime uyum programı” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımızca ilimizde 6 okulumuz pilot okul olarak belirlenmiştir. Pilot okul olarak;

İlimiz merkezde;

Canip Baysal Anadolu Lisesi, Bolu Anadolu lisesi, ve İzzet Baysal Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi,

Gerede İlçesinde;

Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gerede Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Esentepe Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde öğrenim görecek olan 9. Sınıf öğrencilerine yönelik 10-12 Eylül 2014 tarihleri arasında 3 gün süreyle uyum programı uygulanacağı için belirtilen okulların 9. Sınıf öğrencilerinin 10 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 08:30’da okullarında hazır bulunmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2014, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124