“97. yıldönümünü büyük bir coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz”

Bolu Kadın Dayanışması, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Bolu Kadın Dayanışması; “Samsun’da bağımsızlık meşalesini yakışının 97. yıldönümünü büyük bir coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz” dedi.

“97. yıldönümünü büyük bir coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz”

Haber: Semih BAYKAL

Konuyla ilgili yaptıkları basın açıklamasında Kadın Dayanışması şunları ifade etti; “Bugün büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Ulusal Kurtuluş Mücadelemizi başlatmak üzere Samsun’da bağımsızlık meşalesini yakışının 97. yıldönümünü büyük bir coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz.  Ülkemizin emperyalistler tarafından işgal edilerek parçalanmak istendiği, başkentinin düşman askerleri tarafından kuşatıldığı; açlığın, yokluğun, kargaşanın ve çaresizliğin egemen olduğu bir dönemde, Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması, ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olmuştur. 19 Mayıs 1919’da başlatılan Anadolu direnişinin ortaya koyduğu özgürlük ve bağımsızlık arzusu, bugün de vazgeçilmez güç ve onur kaynağımızdır” diye ifade etti.

“CUMHURİYETİMİZİ GENÇLERE EMANET ETMİŞTİR”

 Son olarak açıklamasının devamında; “ Ülkemizin geleceğini gençlerde gören Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmiştir. Atatürk, gençlere inandığı ve güvendiği için Samsun’a çıktığı günü de, Türk Gençliğine bayram olarak armağan etmiştir. Bolu Kadın Dayanışması olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda belirleyici önemi bulunan 19 Mayıs 1919’un 97. Yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, tüm gençlerimizin ve yurttaşlarımızın Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124