“Abant-Mudurnu yolu bir an önce yapılmalıdır”

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ziraat Odası, Bolu Muhtarlar Derneği,Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği başkanları ortak bir deklarasyon yayınlayarak Abant-Mudurnu yolunun bir an önce yapılması gerektiğini belirttiler.

“Abant-Mudurnu yolu bir an önce yapılmalıdır”
 Aralarında Bolu Ziraat Odası,  Bolu Muhtarlar Derneği ve Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği (BOSİAD) gibi Sivil Toplum Örgütlerinin olduğu kuruluşlar Abant-Mudurnu yolunun bir an önce yapılması gerektiğini belirten ortak bir açıklamaya imza attılar. Ortak yapılan açıklamada “Biz aşağıda imzası bulunun Sivil Toplum Örgütleri olarak şunları söylüyoruz: “Mudurnu Bolu’nun turizm yönünden zenginleştirilmesi gereken ilçesidir. Depremin hemen sonrasında Mudurnu Tavukçuluk A.Ş’nin iflası ile birlikte ilçemiz büyük bir ekonomik kayba uğramıştır. Birçok Mudurnulu insanımız göç etmek durumunda kalmıştır. Bolu - Mudurnu ve Abant-Mudurnu arasındaki yol artan ihtiyaca cevap vermemektedir. Hemen her hafta gazetelerde, Mudurnu-Bolu arasında bir trafik kazası haberi okumaktayız. Bunun sebebi yollarımızın yetersiz oluşudur.  Mudurnu ve devamında Göynük ile olan irtibatımızı sağlayacak en önemli etken yoldur. Bu yolların bir an önce yapılmasını istemekteyiz. Bazı kesimler, ağaçlar kesiliyor diye yol yapılmasına karşı çıkmaktadır. Bu arkadaşlarımız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ekonomik alanda ve medeniyet anlamında başlattığı hamlelerden birisinin de yol çalışmaları olduğunu göz ardı ediyorlar.  Bu anlamda ağaçlar kesiliyor diyerek yol yapılmasına karşı çıkmak en başta Devletimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’e ve medeniyete karşı çıkmak demektir.  Çünkü Atatürk’ün kalkınmanın birinci şartı olarak gördüğü yol yapımı, bugün günümüzde gerekli bir alt yapı çalışmasıdır. Mudurnu ilçemiz, tarihi İpek Yolu güzergâhında olup, bu ilçemizle olan irtibatımızın daha iyi olması gerekirken maalesef Mudurnu gerekli ilgi ve alakayı görememektedir. Ayrıca Mudurnu ve Taşkesti bölgesine yapılan Borvo Devre Mülk ve Termal Oteli ile Sarot Termal Kaplıca ve Devre Mülk tesisleri ile bölgeye gelecek insan ve araç sayısı da artacaktır. Hizmet, insan odaklı yapılırsa hizmettir.  Yolların yapılması ülke kalkınmasındaki en önemli alt yapı çalışmasıdır. Bu nedenle, medeniyete karşı olanların itiraz etmesiyle yarım bırakılmış Mudurnu yolunun bir an önce bitirilerek hizmete girmesi gerekmektedir.” İfadelerine yer verildi. Açıklamaya Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ziraat Odası, Bolu Muhtarlar Derneği, Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği başkanları imza attı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2013, 22:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
YOLUN YÖN DEĞİŞTİRMESİ
YOLUN YÖN DEĞİŞTİRMESİ - 8 yıl Önce

YOLUN DEĞİŞTİRİLMESİ:
(BOLU-MUDURNU)AYRIMI -ABANT GÖLÜ YOLU 1. PROJESİNİN KEYFİYETLE DEĞİŞTİRİLEREK TEKRARDAN ZENGİN TOPRAK SAHİPLERİ TARAFINDAN 2. PROJE YAPTIRILDIĞINI ,
BU 2.PROJENİN MUDURNU ÇEPNİ KÖYÜ VE ALPAĞUT KÖYÜ YOL GÜZERGAHINDA ARAZİSİNDEN YOL GEÇECEK KÖY HALKINI MAĞDUR BIRAKTIĞINI,
BU DURUMA YETKİLİ MAKAMLARA İTİRAZ EDEN KÖY HALKININ BASİT GEREKÇE İLE SIVIŞTIRILARAK İLGİSİZ KALINDIĞINI KÖY HALKININ ÇARESİZ BIRAKILDIĞINI BİLİYORMUYDUNUZ?
ARAZİSİNDEN YOL GEÇECEK KÖY HALKINA SORABİLİRSİNİZ.
ZENGİN DAĞLAR AŞMIŞ GARİBAN DÜZ YOLDA ŞAŞMIŞ.

yamankemal
yamankemal - 8 yıl Önce

her yıl abant gölüne 250 bin kişinin geldiği söyleniyor. bu sayının kaç tanesi mudurnu ilçemizi ziyaret ediyor. bu soruyu bu güne kadar bu yolu yapmayanlara sormak lazım. ilçenin kaderiyle oynamayın. gönül isterki göynük, mudurnu, seben, kıbrıscık turizm yolu açılsın. açılsınki göynüğe gelipde beypazarına gidecekler bu turizm yolunu kullansın. saygılarımla.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124