ABANT YAPI’dan seramik ustalarına seminer

Granit Seramik’in Bolu Bölge Başbayisi ABANT YAPI ve Düzce Bayisi Engincam Yapımarket tarafından Bolu ve Düzce ilinde Seramik ustalarına Köroğlu Sofrasında Graniser Seramik eğitmenleri tarafından “Seramik uygulama teknik eğitimi” verildi. Seminere her iki ilden de çok sayıda sıva ustası katılırken, seminer sonrası ustalara sertifika verildi.

ABANT YAPI’dan seramik ustalarına seminer

Haber: Kasım ŞAHİN

Türkiye’nin önde gelen Seramik firmalarından biri olan Graniser Seramik, bu konuda faaliyet gösteren ana bayileri ve seramik ustalarını bilgilendirmek amacıyla çok önemli bir seminer düzenledi. Bolu ve Düzce ilinde seramik ustalığı yapan vatandaşlar seminere büyük ilgi gösterdiler. Zaman zaman soru cevap şeklinde geçen eğitimlerde ustalar aldıkları bilgilerle aydınlanırken, Graniser Seramik Firmasında eğitici olarak görev yapan İsmail Karakuş ile Melek Erol seramik kesme cihazı, seramik yapıştırma, döşeme, meslek hastalığı konusunda geniş çaplı bilgiler verdiler. Mesleği icra eden insanların mutlaka ve mutlaka maske takmaları gerektiğini, ayrıca kanunen maskesiz çalışmanın suç olduğunu, iş ve işçi güvenliği almadan işe başlamamalarını bildirdiler.

ABANT YAPI Malzeme İnşaat Nakliyat ve Sanayi Limited Şirketinin sahibi Tahsin Gökdemir, seminer hakkında şunları söyledi; “Yıllardır Bolu’da inşaat ve seramik sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin lider konumunda bulunan Graniser Seramik Fabrikası Genel Müdürü Erol Hacıoğlu ile yaptığımız görüşmeler sonrası Düzce’de faaliyet gösteren ve bizim gibi firmanın ana bayisi olan Engincam Yapımarket ile birlikte seramik ustalarına konu hakkında eğitim verilmesi için karar aldık. Bizleri kırmayarak çok önemsediğimiz konuda ustalarımızı eğitimine destek olan Sayın Genel Müdürümüz Hacıoğlu’na sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Graniser Seramik firmasının eğitimcileri tarafından seramik ustalarımız son günlerin teknolojisini, işin püf noktaları ile seramiğin iyi bir şekilde nasıl kullanılabilir olmasını öğrendiler. Katılımın büyük olması bizleri de Graniser firmasını da oldukça memnun etmiştir. Graniser Seramik Bolu’da en çok kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Bundan böyle her yıl bir iki defa böyle eğitici seminerler vermeye devam edeceğiz” diye konuştu. Daha sonra Bolu’dan 100 ve Düzce’den yaklaşık 80 seramik ustasına Graniser Seramik Genel Müdürü Erol Hacıoğlu’nun katıl belgesi takdim edildi. Takdim sonrası tüm katılımcılar birlikte yemek yiyip, seramik konusunda yeni öğrendikleri bilgiler ışığında bol bol sohbet etme imkanı buldular.  

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128