Abant yolu çile dolu

Abant karayolunda tatilciler kar ve buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadılar. Hafta sonu tatili için Abant'a gelen tatilciler, yetkililerden Abant'a daha fazla hizmetin verilmesini istediler.   Kar kalınlığının 50 santimetre olduğu...

Abant yolu çile dolu

Abant karayolunda tatilciler kar ve buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadılar. Hafta sonu tatili için Abant'a gelen tatilciler, yetkililerden Abant'a daha fazla hizmetin verilmesini istediler. 

 
Kar kalınlığının 50 santimetre olduğu Mudurnu -Abant karayolunda kar ve buzlanma nedeniyle tatilciler araçlarına zincir takarak yollarına devam ettiler. Yolda kalan araçlar köylülerin yardımıyla yollarına devam ederken, kayan araçlarda traktör yardımı ile kurtarıldılar. Kar lastiği ve zincir bulundurmayan araçlar geri dönmek zorunda kaldı. 
Köylüler, buzlanmanın yoğun olduğu bölümleri kürek ve kazmalarla temizledi, bazı kesimlere ise araçların kaymaması için tuz ile kül döktü. Hafta sonu tatili için Abant'a gelen tatilciler, yetkililerden Abant'a daha fazla hizmetin verilmesini istediler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128