Abant’ta son tango!##hb_manset.gif

TMMOB’nin dönemin Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar ve İl özel idaresi tarafından Abant Tabiat Parkı'nda yapılan çalışmalar yüzünden açtığı dava dün Bolu adliyesinde görüldü.   Dönemin...

Abant’ta son tango!##hb_manset.gif

TMMOB’nin dönemin Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar ve İl özel idaresi tarafından Abant Tabiat Parkı'nda yapılan çalışmalar yüzünden açtığı dava dün Bolu adliyesinde görüldü.

 

Dönemin Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar ve İl özel idaresi tarafından Abant Tabiat Parkı'nın çevresinde düzenleme yapılması ile ilgili, Tabiat Parkı'nın doğal yapısına zarar verilerek görevi kötüye kullandığı iddiasıyla TMMOB’nin açtığı davaya dün Bolu adliyesinde devam edildi. Davada İl özel idaresi avukatları dönemin Bolu valisi İbrahim Akpınar’ın Yargıtay da görülen davasında takipsizlik kararının verildiğine dikkat çekerek bu kararın davaya örnek teşkil etmesi gerektiğini söylediler. TMMOB avukatları ise karara itiraz ettiklerini vurgulayarak konu ile ilgili olarak ortada kesinleşmiş bir kararın olmadığını söylediler. Yargıtay’ın takipsizlik kararı verdiğine dikkat çeken Akpınar ve İl özel idaresi avukatları “İçersinde konuyla ilgili ifadelerin olmasından dolayı o dosyanın getirilerek incelenmesini istiyoruz” şeklinde konuştular. Mahkeme hakimi ise dosyanın gerekli yerlerden istenerek inceleme yapılması ve dosyanın içersindeki hükümlerin davaya örnek teşkil edip etmemesiyle ilgili karar vermek amacıyla davanın 22 Mayıs Çarşamba gününe ertelenmesi yönünde karar verdi. Davada Akpınar’ın yanı sıra İl genel meclis üyeleri ve İl özel idaresi çalışanlarının da arasında olduğu toplam 18 kişi görevi kötüye kullanmak fiiliyle yargılanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER