Abant'ta şambrelle kayak yapma yasağı kaldırıldı

Yerli ve yabancı turistler, Abant Tabiat Parkı'na yoğun ilgi gösterdi.     Bolu'ya 35 kilometre uzaklıktaki Abant Tabiat Parkı'nda kar kalınlığı 35 santimetreye ulaştı. Abant'a gelen tatilciler, tatillerinin keyfini...

Abant'ta şambrelle kayak yapma yasağı kaldırıldı

Yerli ve yabancı turistler, Abant Tabiat Parkı'na yoğun ilgi gösterdi.
     Bolu'ya 35 kilometre uzaklıktaki Abant Tabiat Parkı'nda kar kalınlığı 35 santimetreye ulaştı. Abant'a gelen tatilciler, tatillerinin keyfini göl çevresinde yürüyüş yaparak, ata ve faytona binerek, piknik yaparak ve şambrellerle kayak yaparak çıkarttılar.
     
   ''Kayak için kavga ettiler''

     
     Köylülerin ayarladıkları alanlarda kaymayan tatilcilerle kayak yaptıran köylüler arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından, kavgaya karışan kişileri çevredekiler ayırdı.Öte yandan, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle tatilcilerin araçları kayarak yoldan çıktı. Yoldan çıkan araçlar diğer tatilcilerin yardımıyla kaydıkları yerden kurtarıldı. Bazı sürücüler ise araçlarına zincir takarak yola devam etti. Bolu Çevre ve Orman Müdürü Sezgin Akay, yaptığı açıklamada, Abant'ta şambrel yasağının kaldırılması için çalışma yaptıklarını söyledi. Abant çevresinde bulunan köylerde yaşayan köylülerin şambrellerle kayak yaptırarak ekmek parası kazandıklarını hatırlatan Akay, ''Hem köylülerin kazançlarını engellememek hem de tatilcilerin taleplerini yerine getirmek amacıyla bu kararı verdik. Abant'ta şambrelle kayak yapma yasağı kaldırıldı'' diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124